Bajkowa niedziela

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Podczas ostatniej w tym roku "Bajkowej niedzieli" zapraszamy do wysłuchania tekstu Maliny Prześlugi "Pan Lampa". Jest to opowieść o niezwykłym staruszku, jego psie i licznych lokatorach zamieszkujących wspólnie wielkie Domczysko.

"Pan Lampa to z pozoru zwyczajny, miły, zajadający się budyniem staruszek. Jedna rzecz odróżnia go jednak od tych zwyczajnych staruszków, których wszyscy znamy. Głowa Pana Lampy… świeci! Pewnego dnia, ot tak sobie, zaczęła i tak już pozostało. Pan Lampa razem ze swoją ulubienicą Piesą mieszka w wielkim Domczysku. Oboje bynajmniej nie czują się samotni, gdyż dom zasiedla także cała wesoła zgraja najróżniejszych i najdziwniejszych lokatorów [...]. Świat tej osobliwej kompanii scala mądrość i dobroć Pana Lampy oraz wiernie towarzyszącej mu i pomagającej we wszystkim Piesy. Pewnego dnia jednak do Domczyska zawita Ciemność. Czy uda jej się ugasić światło Pana Lampy?" (Izabella Nowacka).

"Pan Lampa" w wykonaniu Bartosza Pietrzyka jest zaadaptowanym tekstem sztuki, która otrzymała III nagrodę w 27. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (2016).

Bartosz Pietrzyk, absolwent Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie, doktorant UMCS na kierunku Nauki o Mediach, student Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego filia we Wrocławiu. Aktor współpracujący z Filharmonią Lubelską i Teatrem Kameralnym w Lublinie, Teatrem Buffo w Warszawie, a także z Centrum Inicjatyw Artystycznych w Lublinie.


[Parter sali widowiskowej w ujęciu z góry. Po lewej stronie scena, na której stoi mężczyzna w garniturze. Wokół niego, padające na scenę jasne światło z niebieską poświatą. Po prawej stronie pięć pierwszych rzędów widowni. Wszystkie miejsca zajęte, głównie przez dzieci.]

 

 

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski