Bajkowa niedziela

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Nasi Widzowie znają już dwie pierwsze części z serii „Psierociniec” – teraz pora na trzecią!

Książkę, tak jak poprzednie, zaprezentuje Natalia Sacharczuk z Teatru im. H. Ch. Andersena.

„Niepiesek” to historia zwierzątka, które przez dłuższy czas brało siebie za kogoś innego – Niepiesek myślał, że jest kotem. Żył w szczęśliwej kociej rodzinie i dopiero po wypadku, na wizycie u weterynarza poznał swoją prawdziwą – psią! – tożsamość. Od tej chwili Niepiesek rozpaczliwie próbuje poukładać sobie wszystko od nowa, odkryć, kim jest i kim chce być, udowodnić wszystkim, że jest kimś niezwykłym, odważnym, pomysłowym, wartościowym i wyjątkowym. Towarzyszą mu w tej drodze psiaki z pobliskiego Psierocińca – czy pomogą Niepieskowi zrozumieć siebie i dobrze się poczuć w świecie?
Trzeci tom serii ma w sobie wszystko to, co tak urzeka małych i dużych czytelników tych opowieści: wzruszającą historię, zabawne wierszyki i urocze ilustracje. Książka uczy wrażliwości i empatii – nie tylko wobec zwierząt – porusza problemy odmienności i tolerancji, opowiada, jak ważna jest rodzina i więzi z innymi.
(Nota na podstawie materiałów wydawnictwa)


Agata Widzowska
„Psierociniec. Niepiesek”
Ilustracje: Marta Krzywicka
Wydawnictwo Wilga
Warszawa 2018


[Parter sali widowiskowej w ujęciu z góry. Po lewej stronie scena, na której stoi mężczyzna w garniturze. Wokół niego, padające na scenę jasne światło z niebieską poświatą. Po prawej stronie pięć pierwszych rzędów widowni. Wszystkie miejsca zajęte, głównie przez dzieci.]

 

 

fot. Wojciech Nieśpiałowski

Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski