Mała Muzyka

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na Małą Muzykę można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

 

Muzyczną przygodę dla najmłodszych w roku 2019 rozpoczniemy od spotkania z najmniejszym i największym instrumentem smyczkowym. Bardzo mały instrument (skrzypce) i bardzo duży (kontrabas) pokażą nam, na czym polegają muzyczne kontrasty: dźwięki wysokie i niskie, grube i cienkie, burczące i piskliwe, dostojne i wesołe, a także jak harmonijnie brzmią w piosenkach i melodiach połączenia tych kontrastów. Smyczkom towarzyszyć będzie fortepian.

Warsztaty poprowadzą: Emilia Siepkowska (skrzypaczka) i Aleksander Resiak (kontrabasista).


Mała Muzyka to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. To najmłodsi swoimi reakcjami wyznaczają temat „muzycznej rozmowy”, a muzycy-animatorzy postarają się sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.

Zajęcia z cyklu Mała Muzyka opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu a także odczuwania emocji muzycznych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mała muzyka

  • fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie