Mała Muzyka

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na Małą Muzykę można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

 

Kwietniową „Małą muzykę” poprowadzą Marta Graban-Butryn i Krzysztof Butryn z Kapeli Butrynów.

Będzie to spotkanie z muzyką tradycyjną, dźwiękami wydawanymi przez instrumenty ludowe, takie jak suka biłgorajska, skrzypce, bębenek obręczowy. Będzie to również okazja, by poznać tradycyjne zabawy i łatwe do zapamiętania piosenki, które można z łatwością powtórzyć w domowej przestrzeni.

Mała Muzyka to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. To najmłodsi swoimi reakcjami wyznaczają temat „muzycznej rozmowy”, a muzycy-animatorzy postarają się sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.

Zajęcia z cyklu Mała Muzyka opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu a także odczuwania emocji muzycznych.

Mała muzyka

  • fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie