Mała muzyka

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na Małą Muzykę można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

 

Tym razem naszym gościem będzie pianista, Michał Kożuch, który przybliży młodym słuchaczom twórczość Fryderyka Chopina. Spotkanie poprowadzi Ewa Kuszewska.


Mała muzyka
to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. To najmłodsi swoimi reakcjami wyznaczają temat „muzycznej rozmowy”, a muzycy-animatorzy postarają się sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.

Zajęcia z cyklu Mała muzyka opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu a także odczuwania emocji muzycznych.

 

[Lewą połowę zdjęcia zajmuje kontrabas, w lewym górnym rogu dłoń grającego na nim muzyka, trzymająca smyczek. Po prawej stronie zdjęcia stoi dziewczynka o jasnobrązowych włosach z grzywką. Ubrana jest w fioletową sukienkę. Patrzy w obiektyw, uśmiecha się trzymając prawą dłonią struny kontrabasu. Tło stanowi czarna kotara.]

Mała muzyka

  • fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie