Bitwa o literaturę. Gorączka włóczęgi. Sprawy nieopisane. Podróże w głowie i w przestrzeni

 


Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.

Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

Rozmowa z Jackiem Hugo-Baderem dostepna jest na: http://video.teatrstary.eu/video/bitwa-o-literature-goraczka-wloczegi-sprawy-nieopisane-podroze-w-glowie-i-w-przestrzeni/

prowadzenie: Łukasz Drewniak
gość: Jacek Hugo-Bader
lektor: Konrad Biel

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem, reporterem i pisarzem. Opowieść o jego drodze do pisania, wędrówkach po Rosji, poznawaniu rzeczywistości, ludziach, których sportretował. Spróbujemy namówić autora „Białej Gorączki”, „Dzienników kołymskich”, „Skuchy” na pierwszą próbę bilansu. Co może reporter postawiony wobec Historii i Natury, jak daleko i głęboko sięga, w co wolno mu się zanurzyć bezkarnie? Co dziwnego i niezwykłego w świecie i literaturze przydarzyło się jego pokoleniu i jemu samemu w XXI wieku. Jacek Hugo-Bader to przecież przedstawiciel generacji roczników pięćdziesiątych wchodzący właśnie w sześćdziesiąty rok życia. 

Łukasz Drewniak


Jacek Hugo-Bader
, pisarz i reporter. Na stałe współpracuje z "Gazetą Wyborczą". Ukończył studia pedagogiczne. Specjalizuje się w reportażach z Rosji i byłych republik sowieckich. Na rowerze przemierzył całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, a trzy lata później autostopem podróżował przez Kołymę z Magadanu do Jakucka.


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa" na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


                

Bitwa o literaturę. Gorączka włóczęgi. Sprawy nieopisane. Podróże w głowie i w przestrzeni