Bitwa o kulturę. Czy wyobrażamy sobie przyszłość?

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Goście: Edwin Bendyk, Wojciech Orliński
Prowadzenie: Jerzy Sosnowski

W złotym okresie rozwoju science-fiction, w połowie XX wieku, na temat „Jak wyobrażam sobie świat w roku 2000” pisało się wypracowania. Świat był wychylony ku przyszłości, futurologia zeszła pod strzechy. Wydaje się, że ten czas dzisiaj minął. Ale czy bezpowrotnie? Czy niepokoje związane z międzynarodową sytuacją polityczną nie ożywiają – jak dotąd, niekoniecznie optymistycznych – wizji świata w roku 2100?
Jerzy Sosnowski

Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta i pisarz, kierownik Działu nauki w tygodniku „Polityka”, autor wielu książek. Nauczyciel akademicki, wykłada m.in. w School of Ideas Uniwersytetu SWPS, w Centrum Nauk Społecznych PAN i w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością. Członek Polskiego PEN Clubu oraz European Council on Foreign Research.

Wojciech Orliński, dziennikarz, od 1997 związany z „Gazetą Wyborczą”. Wykłada dziennikarstwo na uniwersytecie Collegium Civitas. W latach 2016–2018 prowadził autorską audycję Piąteczek w radiu TOK FM. Autor kilku książek, w tym biografii Lem. Życie nie z tej ziemi, która ukazała się nakładem wydawnictw Czarne i Agora.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

 

Bitwa o kulturę. Czy wyobrażamy sobie przyszłość?

  • fot. Krzysztof Dubiel
  • Foto

    Podczas wyświetlania strony wystąpił błąd.

    Call to a member function getCheckboxFieldValue() on array

    Jeżeli problem będzie się powtarzał zapraszamy do odwiedzenia nas w późniejszym terminie.

    Powrót do strony głównej