Rinaldi/Alber/Chapuis "Brel – Au suivant"

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 15 zł

Pascal Rinaldi - śpiew, gitary, pianino zabawkowe, piła, ukulele
Denis Alber - śpiew, gitara, perkusja
Stephane Chapuis – akordeon, bandoneon, harmonia

Piosenki wielkiego barda wracały do naszego kraju w różnych odsłonach, najczęściej w przekładach Wojciecha Młynarskiego. Teraz możemy posłuchać ich w oryginale w wykonaniu trzech artystów szwajcarskich: Pascala Rinaldiego i Denisa Alber, którym towarzyszy wirtuoz akordeonu i bandoneonu – Stephane Chapuis, Tak poruszające pieśni jak „Piosenka starych kochanków” (Les vieux) czy też „Walc na tysiąc pas” (Valse a mille pas) nie wymagają przekładu, emocje tłumaczą się same.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„Brel – Au suivant” („Brel – Następny” – od tytułu piosenki J. Brela – przyp. tłum) to spektakl skomponowany z ponad 20 piosenek Jacquesa Brela w interpretacji Pascala Rinaldiego i Denisa Alber, którym towarzyszy wirtuoz akordeonu i bandoneonu – Stephane Chapuis.

Piosenki Jacquesa Brela należą do tych, którzy je przejmą! Idąc za tą myślą ci trzej szwajcarscy artyści przypomną niezapomniane tytuły „Les vieux” („Piosenka starych kochanków” – tłum. tytułu W. Młynarski), „Amsterdam”, „Valse a mille pas” („Walc na tysiąc pas” – tłum. Tytułu W. Młynarski) jak również te mniej znane, których – co ciekawe - nigdy na scenie nie wykonał wielki Jacques – „Orly’, „Knokke-Le Zoute” czy „L’amour est mort”.

Dobre piosenki bronią się same. Dlatego w tym spektaklu muzyka jest surowa i prosta, zamknięta w intymnej szkatułce muzycznej. Belgijski reżyser Christian Debaere zadbał o to, by duch kraju Brela zagościł w szwajcarskim pejzażu.

 
Partnerami cyklu są:

fot. Cathy Borgeaud

Rinaldi/Alber/Chapuis "Brel – Au suivant"

  • fot. Cathy Borgeaud