Kjetil Mulelid Trio

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł

Kjetil Mulelid - fortepian
Bjørn Marius Hegge - kontrabas
Andreas Winther - perkusja

Trio fortepianowe to w muzyce improwizowanej skład klasyczny, coraz trudniej więc znaleźć własny język dla trzech instrumentów: fortepianu, kontrabasu i perkusji. Ale udało się to młodemu norweskiemu pianiście i jego kolegom. Formacja Kjetil Mulelid Trio wykonuje muzykę skandynawską w duchu (prostota i chłód psalmów), zarazem rozszerzając ramy zbiorowej improwizacji. Kompozycje pianisty urzekają melodyką.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

The Kjetil Mulelid Trio to trio fortepianowe składające się z najbardziej obiecujących młodych muzyków jazzowych w Norwegii. Utwory tria, w skład których wchodzą przede wszystkim urzekające kompozycje Mulelida, to energetyczna muzyka z pięknymi, sugestywnymi melodiami.
Kompozycje The Kjetil Mulelid Trio to skandynawskie połączenie spokoju i opanowania oraz niespiesznego, ale wciąż rozwijającego się świata dźwięków.

Kjetil Mulelid to artysta łączący jazz, psalmy i rytmiczną muzykę improwizowaną. Dorastał w małej wiosce Hurdal, a na fortepianie zaczął grać już we wczesnym wieku. Studiował jazz i muzykę improwizowaną na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii w Trondheim, gdzie jego nauczycielami byli m.in.: Erling Aksdal, Vigleik Storaas, Espen Berg i Eyolf Dale. Mulelid koncertował już w większości krajów Europy. Pracował przy wielu dobrze przyjętych projektach muzycznych, takich jak Wako i Kjemilie. Podczas swojej kariery współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in.: Arve Henriksen, Jason Moran, Kirsti Huke, Barry Guy, Ola Kvernberg, Eirik Hegdal i Nils-Olav Johansen.

 Partnerami cyklu są:

Kjetil Mulelid Trio

  • fot. materiały promocyjne