"Ginczanka. Żar–Ptak/Fire-Bird" Kamilla Baar-Kochańska/Dorota Jarema/Paweł Szamburski

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł

reżyseria: Gabi von Seltmann 

Kamilla Baar-Kochańska - słowo, wokal, obraz
Dorota Jarema - muzyka, wokal
Paweł Szamburski - muzyka, klarnet
Robert Bęza - wideo kolaż i vj-ing

"Żar-Ptak o piórach z płomieni tokuje i niepokoi?"
Zuzanna Ginczanka, "Żar-Ptak", Skamander

Poezja Zuzanny Ginczanki zbyt długo czeka na należne jej miejsce w literaturze i każda inicjatywa przywołująca jej dorobek zasługuje na zainteresowanie. Zwłaszcza, kiedy staje się projektem artystycznym tej rangi – multimedialnym widowiskiem, łączącym słowo z dźwiękiem, głos z obrazem, wyzwalającym najgłębsze emocje. „Żar-Ptak” to Feniks po trzykroć oczekiwany, pośmiertny tryumf poetki.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird” to spektakl posługujący się językiem koncertu, teatru i sztuk wizualnych. Inspiracją dla twórców projektu są ponadczasowe wiersze Zuzanny Ginczanki połączone z transowym wokalem i muzyką Doroty Jaremy i Pawła Szamburskiego. Kamilla Baar - Kochańska, zadaje pytania o pamięć i o los artystki kobiety.

Projekt ten powstał z poczucia głębokiej potrzeby zmiany. Chcemy, aby widzowie dowiedzieli się o Zuzannie Ginczance wyemancypowanej Kobiecie, Poetce, Żydówce. Chcemy, aby Ginczanka stała się lodołamaczem za którym pojawią się te setki zapomnianych, wykluczonych kobiet. Najwyższy na to czas!!!

Oprawa wizualna koncertu stworzona została z fragmentów filmów powstałych w latach życia Ginczanki, uzupełnionych współczesnymi nagraniami z Kamillą Baar-Kochańską. Jest to wideo-kolaż z filmów eksperymentalnych, awangardowych i autorskich, inspirowany muzyką i nawiązujący do wierszy Ginczanki. Fragmenty filmów posłużyły do wykreowania nowych narracji i zobrazowania abstrakcyjnych pojęć i emocji.

"Ginczanka. Żar–Ptak/Fire-Bird" Kamilla Baar-Kochańska/Dorota Jarema/Paweł Szamburski

  • fot. Gabi von Seltmann
  • Foto

    Podczas wyświetlania strony wystąpił błąd.

    Call to a member function getCheckboxFieldValue() on array

    Jeżeli problem będzie się powtarzał zapraszamy do odwiedzenia nas w późniejszym terminie.

    Powrót do strony głównej