Café-Chantant „Piosenki Danutki”/ kawiarnia Grand Hotelu Lublinianka

Bilety: 70 zł  (w cenie zawarty jest poczęstunek) dostępne są tylko w kasie Teatru.
Jedna osoba może wykupić maksymalnie 2 miejsca.

Wieczór w konwencji „śpiewać każdy może” prowadzony przez Radka Mateja - pianistę i Krzysztofa Suszka - wodzireja, szansonistę, fordansera, duszę towarzystwa. prowadzący tym razem zabiorą nas na wieczór ulubionych piosenek Danuty Szaflarskiej i piosenek z Jej filmów. Oczywiście z udziałem publiczności!


Miejsce wydarzenia: Grand Hotel Lublinianka, ul. Krakowskie Przedmieście 56, Lublin

Idea festiwalu

Danuta Szaflarska – gwiazda, aktorka, osobowość, postać, najlepsza Mama, Babcia, Przyjaciółka. Najmłodsza wśród najstarszych, najskromniejsza, najdowcipniejsza, dociekliwa, konsekwentna, pracowita, uparta, odważna, prawa, szlachetna, otwarta, ufna, prawdomówna, towarzyska, radosna… i tak mógłbym wymieniać bez końca!

Danutka Szaflarska była nie tylko wielką, wspaniałą artystką sceny i ekranu, ale przede wszystkim wspaniałym Człowiekiem. Każdy, kto choć raz doświadczył Jej uroku, pozostawał w aurze Jej niezwykłej osobowości.

Od początku wspierała nasz Teatr. Gong, którym otwierała tutaj pierwszy seans filmowy nie zabrzmiał w dniu Jej śmierci. Myślcie o tym co chcecie, ale ja sądzę, że był to znak od Danutki: Wyszłam z roli, zaraz wracam. Bo przecież jest z nami cały czas w swoich rolach, wspomnieniach, książkach…

Prezentując wspaniałe role Danuty Szaflarskiej, chcemy mówić o tym, czym jest dziś sztuka  aktorska, czy etos twórcy nadal istnieje, czym jest rzemiosło artystyczne tak ważne w jej przekonaniu.

A także jakim człowiekiem warto dziś być, o co dziś walczyć, o co prowadzić spór. Danutka mówiła, że najważniejsza w życiu jest ŚLEBODA czyli WOLNOŚĆ.

Zapraszamy na pierwszy, ale nie ostatni, Festiwal Danuty Szaflarskiej ŚLEBODA / DANUTKA!

Michał Merczyński, Dyrektor Programowy Festiwalu

Café-Chantant „Piosenki Danutki”/ kawiarnia Grand Hotelu Lublinianka

  • Foto

    Podczas wyświetlania strony wystąpił błąd.

    Call to a member function getCheckboxFieldValue() on array

    Jeżeli problem będzie się powtarzał zapraszamy do odwiedzenia nas w późniejszym terminie.

    Powrót do strony głównej