Anna Maria Jopek "AMJ5TET"

Bilety: VIP - 130 zł, I - 110 zł, II - 90 zł, III – 40 zł

Uprzejmie informujemy, że koncert będzie rejestrowany.

Anna Maria Jopek - śpiew
Robert Kubiszyn – bas
Paweł Dobrowolski – perkusja
Piotr Nazaruk - flety, głos, cytra
Krzysztof Herdzin - fortepian


Zespół przyjaciół i pasjonatów. 
Wszyscy w drużynie Jopek są frontmanami własnych projektów. 

„Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie” – wyznaje Jopek. I szybko dodaje: „Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu”.

Kwintet wirtuozów, multiinstrumentalistów swobodnie żonglujący gatunkami, stylami i kolorami.
Znaczna część tworzonej na scenie muzyki to improwizacja, uważne słuchanie siebie nawzajem, muzyków i publiczności. 
„Nie ma czasu na granie nieprawdy. Każdy akt tworzenia jest aktem wspierania życia. Tym się zawsze chciałam zajmować. Muzyką, która powstaje na poczekaniu, ze szczęścia bycia w niej razem” – mówi AMJ.

Usłyszymy utwory z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice.
„Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem”.

W Teatrze Starym, z którym Jopek i Kubiszyn mają szczególnie mocną, emocjonalną więź (występują tu w spektaklu „Czas kobiety” Leszka Mądzika), tym razem powstanie nagranie DVD zespołu.

„Teatr Stary to miejsce wymarzone do fotografowania. Wzajemna bliskość sceny i widowni, uroda teatru i magia Lublina – wszystko, co warto zatrzymać w nagraniu i posłać dalej w świat” – deklaruje Jopek.

Anna Maria Jopek "AMJ5TET"

  • fot. Robert Wolański