Bitwa o literaturę. Jak opisać człowieka?

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Wydarzenie realizowane w ramach kampanii „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”


Goście: Katarzyna Kubisiowska, Marcin Wilk
Prowadząca: Grażyna Lutosławska

Skąd się bierze popularność książek biograficznych? Jakie relacje łączą autorów i bohaterów biografii? Jak dociera się do materiałów? Jak unieść cudzy los i czy ma to – i jakie - konsekwencje?
Grażyna Lutosławska

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka Tygodnika Powszechnego, absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, autorka biografii Danuty Szaflarskiej „Grać, aby żyć” i Jerzego Pilcha „Pilch w sensie ścisłym”, oraz książek „Rak po polsku” i „Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych” (wraz z Barbarą Kosecką).

Marcin Wilk - dziennikarz, kurator związanych z literaturą wydarzeń. Autor dwóch biografii ("Tyle Słońca. Anna Jantar. Biografia", 2015; "Kwiatkowska. Żarty się skończyły", 2019) oraz reportażu historycznego ("Pokój z widokiem. Lato 1939", 2019). Prowadzi bloga www.wyliczanka.eu.


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.


[Zdjęcie czarno-białe. Większą część kadru zajmuje twarz ciemnowłosej kobiety, która z lekkim uśmiechem patrzy w obiektyw. Tło szare.]

Partnerzy

Bitwa o literaturę. Jak opisać człowieka?

  • fot. Bolesław Lutosławski