Bitwa o kulturę. Nowa złota era polskich seriali

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Wydarzenie realizowane w ramach kampanii „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”

 

Gość: Olga Chajdas
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Co Canal Plus, Netflix i Hbo uczyniły dla polskich seriali? Czym różnią się ich produkcje od realizacji z telewizji publicznej, Polsatu i TVN-u? Jaką Polskę i w jaki sposób pokazują? Porozmawiamy o fenomenie “Ślepnąc od świateł” i “1983”, przyjrzymy się powstawaniu “Króla” według powieści Szczepana Twardocha.
Łukasz Drewniak

Olga Chajdas, reżyser i scenarzysta. Jej filmy były pokazywane na międzynarodowych festiwalach, m.in. International Film Festival Rotterdam, Raindance Film Festival, Calgary IFF, Moscow IFF, Karlove Vary IFF czy Camerimage. Współpracowała z warszawskimi teatrami, m.in. Teatrem Na Woli, Teatrem Studio czy Och-Teatrem. Jej debiut pełnometrażowy film “Nina” otrzymał m.in. główną nagrodę w konkursie Big Screen na International Film Festival w Rotterdamie, 3 nagrody w tym Złoty Pazur w sekcji “Inne Spojrzenie” Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Główną Nagrodę w Konkursie Filmów Polskich na festiwalu Camerimage. Współtworzyła seriale: „Wataha”, „Głęboka woda”,  „Uwikłani”, „Za marzenia”, a przede wszystkim pierwszy polski serial stworzony dla platformy Netflix - "1983". (za: agencjajump.com) 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

[Na zdjęciu twarz łysego mężczyzny uchwycona z prawego półprofilu. Mężczyzna ma krótką, ciemną brodę, ubrany jest w czarny sweter z kołnierzem, nosi okulary o prostokątnych oprawkach. Patrzy prosto w obiektyw, uśmiecha się. Tło niebieskie.]

Partnerzy

Bitwa o kulturę. Nowa złota era polskich seriali

  • fot. Bogusław Krężel