Mika Urbaniak i Victor Davies "ArtPop" / nowa płyta

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł

Mika Urbaniak - wokal
Victor Davies - wokal, gitara

Polska wokalistka oraz londyński muzyk i aranżer współpracowali już wcześniej, m.in. przy albumie „Once In A Lifetime” (2014), inspirowanym muzyką lat. 30 XX wieku. To zachęciło oboje artystów do dalszych poszukiwań, których osią są tym razem ostatnie dwie dekady minionego stulecia. Wielkie hity lat 80. i 90. – zagraniczne i polskie – tak wspaniale zabrzmiały w nowych aranżacjach, że Mika i Victor zdecydowali się podpisać płytę jako duet. A co usłyszymy na koncercie? Między innymi piosenki „America”, „Don’t You Know Me”, „Sweet Child o Mine” i… „Sen o Warszawie”.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


MIKA URBANIAK
Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami.
"Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" - mówi Mika.
Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.
Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White,Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem, przy tworzeniu albumu "Follow You" który otrzymał nagrodę Best Pop Album i "Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy te zyskały duże uznanie. Obecny projekt ArtPop jest to duet Miki Urbaniak z Victorem Daviesem z coverami z lat 80 i 90 w świeżym, nowym brzmieniu.

www.mikaurbaniak.co.uk


VICTOR DAVIES
Londyńczyk o afrykańskich korzeniach. Wyjątkowo utalentowany i wszechstronny artysta–muzyk, kompozytor, aranżer, malarz. Tworzy od 14lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje - Magazyn „Q”napisał, że „utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom". Kolejny album „Hoxton Popstars” był numerem jeden w Japonii, a utwór "Fire" z tego albumu, utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci album „Hearthe Sound” nagrał z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki.

Dużo podróżował – ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubass, Urszula Dudziak i inni. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: "Follow You" i "Once in a Lifetime" (wyd. Sony Music), które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop). Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach - tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem. O sztuce mówi: "Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia. Sztuka jest sztuką, bez względu na to, czy maluję, tworzę muzykę, film, czy klip. Używam tylko różnych mediów, w drodze do tego samego celu".


Partnerami cyklu "Jazz w Teatrze Starym" są:

Mika Urbaniak i Victor Davies "ArtPop" / nowa płyta

  • fot. materiały promocyjne