Bitwa o literaturę. Licz się ze słowami - Między hitem a kitem 2

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Wydarzenie realizowane w ramach kampanii „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”


Goście: Anna Marchewka, Wojciech Szot
Prowadząca: Grażyna Lutosławska


Jak nie zabłądzić w gąszczu ukazujących się każdego dnia tytułów? Jak nie dać się zwieść? Ciąg dalszy rozmowy o tym, skąd się biorą literackie hity i co jest kitem w literaturze.
Grażyna Lutosławska

Anna Marchewka - literaturoznawczyni, krytyczka literacka, publikowała na łamach (m.in.) „Lampy”, „Zadry”, „Znaku”, „Zeszytów Literackich”, „Dwutygodnika” i „Tygodnika Powszechnego”. W miesięczniku „Znak” opiekuje się rubryką Stacja: literatura. Współprowadziła poświęcone literaturze programy radiowe (Koło Kultury) i telewizyjne (Czytelnia, Czytanie to awantura, Myślnik). Autorka książki Ślady nieobecności. Poszukiwanie Ireny Szelburg (2014). Przy Katedrze Krytyki Współczesnej UJ prowadzi zajęcia poświęcone literaturze popularnej, literaturze polskiej po '89 roku oraz współczesnemu życiu literackiemu. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych. 

Wojciech Szot - dziennikarz, recenzent literacki, prowadzi blog "Zdaniem Szota", na którym pisze głównie o polskiej prozie i reportażu. Jego rozmowy z pisarzami i pisarkami znaleźć można w podcaście pod tą samą nazwą. Lubi o sobie mówić "czytelnik" zamiast "krytyk literacki".

 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Partnerzy

Bitwa o literaturę. Licz się ze słowami - Między hitem a kitem 2

  • fot. Bolesław Lutosławski