Kino w Teatrze Starym "Szczęśliwy Lazzaro"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł


"Szczęśliwy Lazzaro"
(Lazzaro felice)
Włochy 2018
128 min
scenariusz i reżyseria: Alice Rohrwacher,
obsada: Adriano Tardiolo (Lazzaro), Agnese Graziani (Antonia jako dziecko), Alba Rohrwacher (Antonia), Luca Chikovani (młody Tancredi), Tommado Ragno (dorosły Tancredi). Sergi López (Ostatni), Natalino Balasso (Nicola), Carlo Tarmati (Carletto), Pasqualina Scuncia (Suora), Nicoletta Braschi (markiza Alfonsina De Luna)


Alice Rohrwacher, wyrastająca obecnie na jedną z najważniejszych autorek kina europejskiego, w swojej na poły baśniowej, surrealistycznej tragikomedii zadaje naiwne pytanie: czy piękno i dobro mogą jeszcze zbawić świat?
Szczęśliwy Łazarz, prostaczek Boży, akceptujący rzeczywistość bez względu na biedę, i cieszący się tym, co przynosi każdy dzień, zostaje wrzucony w cyniczny, brutalny świat, w którym czekać go może tylko wykorzystanie. Czy nieskażony złem współczesny Święty Franciszek potrafi wpłynąć na całą wspólnotę? Czy stanie się jej ofiarą, czy „zjadaczy chleba w aniołów przemieni”? Głupiec to czy trikster?
Niezwykły, magiczny film, autorki, która nie boi się stawiać pytań metafizycznych.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym


Ważniejsze nagrody:
MFF Cannes 2018: najlepszy scenariusz (Alice Rohrwacher)
MFF Chicago 2018: Złoty Hugo dla najlepszej fabuły
MFF Rotterdam 2018: Nagroda Jury Młodzieżowego
oraz 11 innych nagród i 40 niminacji

 

[Zdjęcie zrobione w dużym mieście. W centralnej części widoczne są dwie osoby przechodzące przez ulicę. Osoba po lewej stronie, to starszy mężczyzna z siwymi włosami, elegancko ubrany , w długim czarnym płaszczu. Po jego prawej stronie stoi skromnie ubrany, szczupły mężczyzna o ciemnej karnacji. W tle widoczny duży, porośnięty trawą plac. Za placem znajdują się wieżowce.]

Kino w Teatrze Starym "Szczęśliwy Lazzaro"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora