Tadeusz Woźniak "Poezja śpiewana"

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł

 

Tadeusz Woźniak -  wokal, gitary, gospodarz wieczoru

Jolanta Majchrzak-Woźniak - wokal, instrumenty klawiszowe

Mariusz Jagoda - skrzypce

 

Tadeusz Woźniak zajmuje stałe miejsce w historii polskiej piosenki. Jego „Zegarmistrz światła” podbił serca opolskiej (i polskiej) publiczności w 1972 roku. Dorobek tego wokalisty, gitarzysty i kompozytora to dzisiaj nie tylko poetyckie piosenki, z których wiele było przebojami, ale także muzyka do wielu przedstawień teatralnych, filmów i teatru telewizji. Na koncercie usłyszymy piosenki do tekstów m. in.: Bogdana Chorążuka, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Zbigniewa Herberta, Ernesta Brylla, Bogdana Loebla, Leszka Aleksandra Moczulskiego i wielu innych poetów. Nie zabraknie więc w koncercie utworów popularnych (jak „Hej, Hanno” czy „Smak i zapach pomarańczy, „Ballada dla Potęgowej”), ale także mniej znanych, lecz ważnych w repertuarze artysty, np. „Przesłanie”, czy „Co jutro będzie”.

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


Tadeusz Woźniak - urodzony w 1947 roku muzyk, kompozytor i instrumentalista. Odznaczony krzyżem zasługi za osiągnięcia artystyczne oraz medalem zasłużony kulturze Gloria Artis, nagrodzony przez Prezydenta RP nagrodą "Piękniejsza Polska" za działalność społeczną. Nagroda Główna Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 roku za piosenkę Zegarmistrz światła.

Niektóre z ważnych i znanych utworów z jego repertuaru to wspomniany wcześniej Zegarmistrz Światła, Smak i zapach pomarańczy, Dni niczyje, Hej Hanno (do słów Agnieszki Osieckiej), Mam ledwie bliznę (do słów Jaromira Nohavicy), Przesłanie (do słów Zbigniewa Herberta), Ballada dla Potęgowej (Edward Stachura) oraz  muzyka do wielu filmów, w tym m. in. do ekranizacji Pana Tadeusza (z 1929 r.)

 

Jolanta Majchrzak-Woźniak – pianistka (Absolwentka Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi), piosenkarka. Urodzona w 1953 roku w Łodzi. Współpracowała z wieloma polskimi teatrami.

Od 1989 roku ściśle współpracuje z Tadeuszem Woźniakiem, uczestnicząc w jego projektach teatralnych i filmowych, sesjach nagraniowych, koncertach, programach telewizyjnych, itp., m.in. w utworze Zegarmistrz światła z 1991 roku wykonała (wspólnie z Grażyną Łobaszewską) słynną partię chóru.

 

Mariusz Jagoda - skrzypce. Violinista: muzyka klasyczna, kameralna i rozrywkowa.

Solista i muzyk orkiestrowy w wielu nagraniach płytowych, filmowych, telewizyjnych oraz podczas występów na żywo.

Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce i na świecie.

Stale współpracuje z grupą Tadeusza Woźniaka.

 

 

 

Tadeusz Woźniak "Poezja śpiewana"

  • fot. materiały promocyjne