Kino w Teatrze Starym "Złodziejaszki"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Złodziejaszki" (Manbiki kazoku)
Japonia 2018
121 min
scenariusz i reżyseria: Hirokazu Koreeda
obsada: Lily Franky (Osamu Shibata), Sakura Andô (Nobuyo Shibata), Kirin Kiki (Hatsue Shibata), Miyu Sasaki (Yuri Hojo)

Czy najważniejsze są więzy krwi? Czy można być rodziną z wyboru? Na czym polegają związki między ludźmi, co naprawdę trzyma nas przy sobie?

Niezwykła, poetycka opowieść o ubogiej rodzinie, do której trafia bezdomna, zagubiona dziewczynka. Bohaterowie przygarniają ją, mimo biedy i ciasnoty.
Koreeda jest mistrzem obserwacji pozornie bezinteresownej, budowania nastrojów i malowania emocji. A w końcu zaskakuje widownię nieoczekiwanym zwrotem fabuły, który każe przewartościować wszystkie dotychczasowe sądy i oceny. W tle – nieoczywista metafizyka.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Ważniejsze nagrody:
MFF Cannes 2018: Złota Palma
nominacje do: Oscara 2019, Złotych Globów 2019, BAFTA 2019 oraz 42 inne nagrody i 79 nominacji

[Zdjęcie trzech osób  azjatyckiej urody leżących  na podłodze, na której ułożone są poduszki i pościel. W lewej części zdjęcia  młoda kobieta w bluzce na ramiączkach, w środku leży kilkuletnia dziewczynka w sukience w czerwono-białe paski, po prawej stronie dojrzały mężczyzna w białym t-shircie. Wszyscy mają delikatnie uniesione do góry, skrzyżowane ręce. Uśmiechają się. U szczytu ich głów leżą sterta gazet, puszka oraz plastikowy pojemnik z żółtą nakrętką.]

Kino w Teatrze Starym "Złodziejaszki"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora