Bitwa o literaturę. Czy pisarze są rozmowni? O życiu specjalisty od rozmów z pisarzami

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Rozmowa dostępna jest na stronie: http://video.teatrstary.eu/video/bitwa-o-literature-czy-pisarze-sa-rozmowni-o-zyciu-specjalisty-od-rozmow-z-pisarzami/

Gość: Michał Nogaś
Prowadzący: Jerzy Sosnowski
Lektor: Józef Szopiński

Czytelnik po przeczytaniu książki, która mu się spodobała, zwykle chce dowiedzieć się czegoś o jej autorze. Spodziewamy się, że skoro ktoś napisał utwór, który nas zaciekawił/wzruszył/rozbawił/zainspirował do myślenia, to sam jest człowiekiem interesującym/wrażliwym/zabawnym/mądrym.
Michał Nogaś (dziennikarz „Gazety Wyborczej”, w latach 2000-2016 związany z Radiową Trójką) od lat jeździ po całym świecie i przeprowadza wywiady z pisarzami. Rozmawiał z Salmanem Rushdim i Zadie Smith, z Wiesławem Myśliwskim i Olgą Tokarczuk, z Orhanem Pamukiem i Achillem Mbembe. Jacy są? Z kim rozmawiało się łatwo, a z kim najtrudniej? Kto onieśmielał, a kto skracał dystans? Kto był zupełnie inny, niż dziennikarz sobie wyobrażał?
Jerzy Sosnowski

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.


 

Fotografia na głównej stronie: Albert Zawada/ Agencja Gazeta (źródło: https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,150375,21092772,mol-ksiazkowy-z-trojki-do-wyborczej.html)

Bitwa o literaturę. Czy pisarze są rozmowni? O życiu specjalisty od rozmów z pisarzami

  • fot. Krzysztof Dubiel