Misia Furtak "Co przyjdzie?"

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 20 zł


Misia Furtak jest wokalistką z pogranicza muzyki pop i awangardy. Jej wspaniały głos to perfekcyjny instrument, zaś jej piosenki – głównie autorskie – prowokują w takim samym stopniu do refleksji, co do tańca. Artystka śpiewała w międzynarodowym zespole très.b, ostatnio wydała płytę solową. Od samego początku kariery doceniana przez krytykę, Misia Furtak zdobyła Paszport Polityki i Fryderyka w kategorii debiut. Artystka zaprezentuje w Lublinie koncert, na który złożą się kompozycje z albumu „Co przyjdzie?” (2019) oraz popularne przeboje.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


“Chropawe, ale delikatne gitary, minimalistyczne klawisze i smyczki, wewnętrznie pulsujący rytm, praktycznie bez użycia perkusji i piękny i, oczywiście, świadomy głos Misi tworzą album będący liryczną kroniką małej apokalipsy. Misia Furtak awansuje do ligii PJ Harvey, Feist i Cat Power.” - Maciej Ulewicz, Vogue.pl

“Jest na tej płycie (...) siła powiązana z subtelnością, ale przede wszystkim jest to płyta wielce intrygująca, jedna z takich, które nie dają spokoju.” - Mirosław Pęczak, tygodnik Polityka

“Misia (...) meandruje głosem, skacze po dźwiękach, wokalizuje w swój charakterystyczny sposób. (...) jej teksty to prawdziwe perełki. Wygląda na to, że 2018 jeszcze się nie skończył, a już mamy silnego kandydata na listę najlepszych płyt… przyszłego roku.” - Jacek Świąder, Gazeta Magnetofonowa.

Misia Furtak to wokalistka i basistka, razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo, jako Misia FF, została uhonorowana m.in. nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydany w 2013 album “Epka”. W październiku, 2015 ukazał się debiutancki singiel zespołu Frfrancis, współtworzonego z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti), w 2016 wystąpiła na płycie Wojtka Mazolewskiego “Chaos pełny idei”, która otrzymała status złotej.

Po 5 latach od “Epki” podpisanej jako Misia Ff, Misia Furtak prezentuje swoje nowe oblicze. Na płycie wydanej pod imieniem i nazwiskiem nakładem wydawnictwa Agora pt. “Co przyjdzie?” prezentuje dojrzałe muzyczne kompozycje, perfekcyjnie lawirując głosem oraz niezwykle wrażliwymi aranżacjami na smyczki czy fortepian.

“To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością, konieczności zadawania pytań, pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować” - wypowiada się Autorka.


Źródła cytatów:
Vogue Polska, Maciej Ulewicz
https://www.vogue.pl/a/5-plyt-na-poczatek-roku
Polityka, 22 stycznia 2019, Mirosław Pęczak
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/muzyka/1779094,1,recenzja-plyty-misia-furtak-co-przyjdzie.read
Gazeta Magnetofonowa, Jacek Świąder, nr 1/2019

Misia Furtak - Co przyjdzie?
Premiera: 25 stycznia 2019
Wydawnictwo AGORA

Misia Furtak "Co przyjdzie?"