Bitwa o kulturę. Pewnego razu...na planie u Tarantino

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.


Gość: Michał Walkiewicz
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Terapia? Prowokacja? Pożegnania? Przywracanie sprawiedliwości w historii z pomocą sztuki filmowej? Kategorie prawdy i fikcji w filmach amerykańskiego reżysera. O co chodzi w kinie Tarantino? Co zmienił w Hollywood?
Łukasz Drewniak

Michał Walkiewicz - Dziennikarz filmowy, redaktor naczelny portalu Filmweb. Absolwent filmoznawstwa na UAM w Poznaniu, laureat Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka oraz dwóch nagród PISF. Prowadzi autorski cykl "Pop-Core" w Dwutygodniku oraz audycję "Walkie-Talkie" w newonce.radio. Uczy w warszawskim Liceum Kreacji Gier Wideo.


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

[Zdjęcie portretowe. W centralnej jego części młody, uśmiechnięty mężczyzna z krótkimi, ciemnymi włosami, wąsami i brodą. Patrzy prosto w obiektyw. Ma na sobie rozpiętą czarną koszulę z kołnierzem. Stoi na tle ceglanej ściany. W lewym dolnym rogu stoi kwiat. W prawym górnym rogu wisi zapalona lampa ścienna.]

Bitwa o kulturę. Pewnego razu...na planie u Tarantino

  • fot. filmweb.pl