Marcin Kydryński prezentuje / Siesta w drodze: Maria Emilia

Bilety: VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł

Zapraszamy na Wieczór fado z Marią Emilią. 

W epoce przenikania się kultur, gdy najsłynniejszym głosem flamenco olśniewa dziewczyna z Gwinei Równikowej, nie powinno nas dziwić, że nowym objawieniem w sztuce fado zostaje Brazylijka. Maria Emilia urodziła się w São Paulo. Jej dziadek, zamiast uczyć swego syna bossy i samby, sprawił chłopcu gitarę portugalską i natchnął miłością do muzyki z zaułków Lizbony, a gdy chłopiec stał się mężczyzną przekazał swą fascynację córce. Więcej, po kilku latach wspólnego muzykowania w klubach rodzinnego miasta, zabrał Marię do Portugalii. Choć zaczęła tam studiować psychologię, prędko doszła do wniosku, że woli koić ludzkie dusze muzyką, niż rozmową przy kozetce w gabinecie. To było przed dekadą, gdy wziął ją pod swoje skrzydła szef legendarnego Clube de Fado, wielki Mario Pacheco. Ale potrzeba było lat, by dojrzała do pierwszej płyty.

Album Casa de Fado okazał się w 2018 roku przełomowym sukcesem a zazwyczaj hermetyczne środowisko tradycyjnego fado przyjęło Brazylijkę do swojego grona i uznało za jeden z najciekawszych młodych głosów współczesnej sceny. Siesta w Drodze z radością i dumą przedstawia swoim słuchaczom tę zachwycającą dziewczynę po raz pierwszy w Polsce.


VIDEO:
Maria Emília - Casa de Fado
https://www.youtube.com/watch?v=ftrFfJAn30Q
Maria Emília - FADO MENOR
https://www.youtube.com/watch?v=yaYiEPi7BNU

[Na zdjęciu wokalistka ukazana frontalnie i do pasa. Ma ciemne, długie, spięte z tyłu włosy, z grzywką na bok. Na głowie ozdoba w formie opaski. Kobieta ma ciemne oczy i ciemną karnację. Patrzy na wprost i lekko się uśmiecha. Lewą dłoń wspiera na lewym biodrze. Na lewym przedramieniu tatuaż w formie napisu składającego się z kilku wersów. Artystka ma na sobie rozpinaną kamizelkę na guziki w kolorze ciemnobeżowym, na szyi długie korale sięgające do pasa oraz naszyjnik. W tle krajobraz miejski z piętrowymi budynkami ukazany o zmroku. Budynki oświetlone są światłem ulicznych latarni dającym ciepłą poświatę w odcieniu żółci.]

Marcin Kydryński prezentuje / Siesta w drodze: Maria Emilia

  • fot. Abílio Leitão