Bitwa o kulturę. Co widzisz?

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Gość: Agnieszka Pajączkowska
Prowadząca: Grażyna Lutosławska

„Głupiec nie widzi tego samego drzewa, co mędrzec“, pisał William Blake. Czy to, o czym i jak myślimy, ma wpływ na nasze patrzenie? Jak z nadmiaru komunikatów wizualnych wyławiać to, co najważniejsze? Co jest najważniejsze? Jak patrzeć, żeby widzieć? Czy zawsze ufać swojemu spojrzeniu?
Grażyna Lutosławska

Agnieszka Pajączkowska (ur. 1986) – kulturoznawczyni, twórczyni projektów fotograficznych, kulturalnych i edukacyjnych, kuratorka wystaw fotograficznych, animatorka kultury, absolwentka Instytutu Kultury Polskiej UW. W latach 2012–2016 prowadziła Wędrowny Zakład Fotograficzny – jeżdżąc 30-letnim volkswagenem T3 wzdłuż wschodniej granicy Polski, oferowała mieszkańcom wiosek wykonanie zdjęcia portretowego w zamian na jedzenie i opowieści . Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obszarze „Sztuki wizualne”. Laureatka konkursu Kulturysta Roku 2016 – nagrody przyznawanej przez Radiowy Dom Kultury. Publikowała m.in. w „Kontekstach”, „Zagładzie Żydów”, „Widoku”, „Małej kulturze współczesnej”, „Res Publice”, „Krytyce Politycznej”, „Wysokich Obcasach”. W 2019 roku wydała wraz z Aleksandrą Zbroją książkę “A co wyście myślały?” Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

 

[Zamyślona blondynka, ujęta z półprofilu, ubrana w koszulę w drobną czerwono-białą kratkę z podwiniętymi do łokci rękawami, oparta ramieniem o żółty samochód niemieszczący się w kadrze. W rozmytym tle krajobraz.]

Bitwa o kulturę. Co widzisz?

  • fot. Piotr Spigiel