Bovska / koncert przedpremierowy

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 20 zł

Bovska to muzyczne objawienie 2016 roku, kiedy to jej debiutancki album zdobył status Złotej Płyty na dzień po premierze! Artystka jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, a także Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To słychać i to widać. Jej muzyka, wyrafinowany, nowoczesny pop, to głównie piosenki autorskie, do których sama pisze teksty, a komponuje je we współpracy z pianistą i aranżerem Janem Smoczyńskim. Bovska ma wyrazisty wizerunek sceniczny, sama opracowuje wizualizację koncertów, sama projektuje też okładki swoich płyt. Na występie w Teatrze Starym możemy się spodziewać jej wielkich przebojów (jak choćby „Kaktus”, znany z czołówki serialu „Druga szansa”), ale artystka ma dla naszej publiczności niespodziankę… kilka przedpremierowych piosenek z płyty zapowiedzianej na kwiecień 2020 roku. Dajmy się porwać muzyce przyszłości!
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

BOVSKA ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku. 

Jej piosenka „Na niby”, promowała film „Narzeczony na niby”. Nominowana na MTV Music Awards 2016 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Podczas Fryderyków 2016 nominowana za Fonograficzny debiut roku oraz Fryderyki 2017 za drugi album „Pysk” w kategorii Elektronika. To co wyróżnia twórczość Bovskiej to również oryginalna, barwna warstwa plastyczna tworzonych projektów. Doceniło to jury Yach Film 2013, nominując do nagrody teledysk „Long way” w kategorii Zdjęcia oraz w roku 2016 teledysk „Klik” w kategorii Plastyczna aranżacja przestrzeni. 

Artystka od początku zachwyca swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektów jest dopracowana i przemyślana - od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Oprócz komponowania Bovska zajmuje się grafiką i ilustracją. [Na zdjęciu wokalistka przedstawiona z lewego boku i w ujęciu do pasa oraz z lewego półprofilu. Artystka patrzy przed siebie, wzrok kieruje nieco w dół. Usta ma lekko rozchylone. Ciemne długie włosy z grzywką upięte są wysoko na głowie w kok. Ubrana jest w białą szeroką bluzkę z rękawem kończącym się w połowie przedramienia. Lewą rękę i dłoń unosi do góry. Wokół twarzy artystki rozmieszczone są cztery barwne plamy o nieregularnych kształtach w kolorach: zielonym, ciemnoniebieskim, jasnoniebieskim i żółtym. Obok tułowia największa ze wszystkich plama w pastelowej błękitno – różowej barwie. Tło jasne.]

Bovska / koncert przedpremierowy

  • fot. materiały promocyjne