Pańta / Konrad / Kostov "Roots" - nowa płyta

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł

Trio fortepianowe, ale jakie! Bułgarski pianista wnosi do jazzu coś zupełnie nowego: bałkańską rytmikę, szalone podziały, a także wirtuozerię łączoną z ponadczasowym liryzmem, mającym korzenie w trackich pieśniach czasu Orfeusza. Polscy muzycy – jak choćby Zbigniew Namysłowski w swoim słynnym „Winobraniu” – doświadczali podobnych inspiracji, teraz dostaniemy je z pierwszej ręki. Pianiście towarzyszy mistrzowska sekcja rytmiczna: Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja). Trzej muzycy traktują swój udział równorzędnie, jak na nowoczesne „piano trio” przystało, a kompozycje pianisty usłyszymy obok jazzowych standardów.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Muzycy zaprezentują program znajdujący się na ich drugim albumie “Roots". Będą to ich własne kompozycje zawierające elementy folkloru bułgarskiego i polskiego czyli fascynujące bałkańskie rytmy i słowiańską melodykę.

[Trzy zdjęcia mężczyzn. Wszystkie mają białe tło. Na pierwszym od lewej znajduje się krótkowłosy, uśmiechnięty mężczyzna w ujęciu od bioder w górę. Jest ubrany w czarne spodnie i czarną koszulkę, na którą ma nałożoną koszulę w biało-niebieską kratkę, rozchyloną pod szyją. Ma splecione przed sobą dłonie. Na środkowym zdjęciu długowłosy mężczyzna z kontrabasem, w ujęciu od kolan w górę. Jest ubrany w czarne spodnie i czarną koszulkę z krótkimi rękawami. Na trzecim zdjęciu mężczyzna z ciemnymi, krótkimi włosami, lekkim zarostem, w ujęciu od pasa w górę. Jest ubrany w czarną koszulkę z białymi napisami. Ma poważną minę. Lewą dłoń trzyma na znajdującym się po jego prawej stronie przedmiocie niemieszczącycm się w całości w kadrze.]


 Partnerami cyklu są:

 

fot. materiały promocyjne

Pańta / Konrad / Kostov "Roots" - nowa płyta

  • fot. materiały promocyjne