Marek Dyjak "Piękny Instalator" - nowa płyta

Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III – 40 zł, stojące - 20 zł


Najnowszy album Marka Dyjaka nosi tytuł „Piękny instalator” i – paradoksalnie – oznacza zwrot w karierze wokalisty, zwrot, który on sam określa słowem „progresja”. A dlaczego paradoksalnie? Dlatego, że „Piękny instalator” to zarazem tytuł piosenki, którą artysta – nazywany od tamtej pory „polskim Tomem Waitsem” – wyśpiewał nagrodę Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1995 roku. Utwór doczekał się jednak nowego opracowania, a niewątpliwą ciekawostką jest piosenka „Miriam” do muzyki Zygmunta Koniecznego z filmu „Jasminum”. Rzecz jasna na koncercie wokalisty w Teatrze Starym nie zabraknie jego najbardziej znanych hitów, jak „Człowiek (Złota ryba)” czy „Miejsca przedmioty kształty drzwi”.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


"Piękny Instalator" to tytuł najnowszego albumu Marka Dyjaka. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Jak sam mówi: "Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona". Na albumie tę piosenkę Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem.
Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego.

Marek Dyjak "Piękny Instalator" - nowa płyta

  • fot. Wojciech Kornet