Filmowa niedziela "Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
 

"Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię"
(La fameuse invasion des ours en Sicile)
dubbing, animacja
reż. Lorenzo Mattotti
Francja, Włochy 2019
czas trwania 82
wiek 7+


Niedźwiedzie wyruszają z gór do miasta na poszukiwania zaginionego syna ich władcy. Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić?
Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiają do ludzkiej krainy, która nie jest im przyjazna. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić?
Film jest barwną i fantazyjną animacją o tożsamości, dostrzeżoną m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie miał swoją premierę.

[Kadr z filmu animowanego. Na pierwszym planie, w dolnej części zdjęcia, trzy sympatyczne, brązowe niedźwiedzie. Niedźwiedzie mają czarne noski i małe oczka i uszka. Po prawej i po lewej stronie wysokie, jasne, skaliste pasma górskie. Te po lewej przysłonięte częściowo dwoma rzędami bardzo wysokich drzew. Ich pnie są długie i proste, w czerwonawym kolorze z niebieskim cieniem. Znajdujące się wysoko korony drzew mają kulisty kształt. Pomiędzy pasmami gór zielona, trawiasta dolina. W oddali morze po horyzont. Powyżej błękitne, bezchmurne niebo. Jest ono gradientowe, u góry ciemniejsze. Na ścieżkach wśród gór rzędy wędrujących niedźwiedzi. Jest ich bardzo dużo.]

 

Szanowni Państwo,
po wprowadzeniu „strefy czerwonej”, zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia liczby Widzów na wszystkich wydarzeniach do 25% miejsc więc może zdarzyć się tak, że Obsługa Widowni poprosi Państwa o zajęcie innych miejsc niż te na bilecie. Wynika to z konieczności utrzymania odpowiedniego dystansu określonego w przepisach.

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Filmowa niedziela "Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora
  • Kup bilet