Kino w Teatrze Starym "Parasite"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Parasite" (Gisaengchung)
Korea Płd. 2019
czas trwania: 132 min
reżyseria: Bong Joon-ho
scenariusz: Jin Won Han, Bong Joon-ho
zdjęcia: Kyung-pyo Hong
obsada Kang-ho Song (Kim Ki-taek), Yeo-jeong Jo (Park Yeon-kyo), So-dam Park (Kim Ki-jung), Woo-sik Choi (Kim Ki-woo), Seo-joon Park (Min), Sun-Kyun Lee (Park Dong-ik), Ji-so Jung (Park Da-hye)


Brawurowy zwycięzca tegorocznego festiwalu w Cannes łączy ze sobą gatunki, tonacje, nastroje. Tragikomedia obyczajowa miesza się tu z satyrą i groteską, thriller z filmem gore, a melancholii towarzyszy czarny – bardzo czarny – humor. Ale nie można zdradzać zbyt wiele, żeby nie zepsuć przyjemności z oglądania tego niezwykłego filmu, której spora część bierze się z zaskoczenia.
Punkt wyjścia to zderzenie dwóch światów – ubogiej rodziny, egzystującej na krawędzi nędzy i imającej się wszelkich sposobów – także niezbyt uczciwych – na przetrwanie, i bogatego małżeństwa z dzieckiem, przedstawicieli klasy średniej, beneficjentów koreańskiego boomu gospodarczego.
Snując coraz bardziej surrealistyczną opowieść Bong Joon-ho zadaje pytania o granice moralności, hipokryzję, solidaryzm społeczny, a wręcz – o przyszłość świata, w którym rosnące nierówności stawiają wszystkich w obliczu spektakularnej katastrofy. A wszystko to w ramach kina rozrywkowego w najlepszym wydaniu!
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

 

Nagrody:
MFF Cannes 2019: Złota Palma
oraz 3 inne nagrody i 4 nominacje

Kino w Teatrze Starym "Parasite"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora