"ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego" / Jacek Bończyk

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł

Szanowni Państwo,
po wprowadzeniu „strefy żółtej” a następnie „strefy czerwonej”, zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia liczby Widzów na wszystkich wydarzeniach do 25% miejsc.
W związku z powyższym wprowadzamy dodatkowy koncert Jacka Bończyka.Jacek Bończyk to nie tylko wybitny aktor, ale także autor tekstów, scenarzysta i reżyser (w tym roku musicalu „Kabaret” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie). Dał się poznać jako mistrz piosenki aktorskiej, a jego repertuar obejmuje zarówno utwory francuskich bardów, jak polskich poetów piosenki – Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego). Najbliższy jego sercu jest jednak Wojciech Młynarski, z którym sam wielokrotnie współpracował i to teksty tego autora składają się na nowy recital „Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego). Sam Młynarski powiedział, że „Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską”. A co dokładnie miał na myśli? Przekonajmy się o tym sami.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


Jacek Bończyk - autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz twórcy spektakli teatralnych.

Konrad Wantrych - pianista, aranżer i kompozytor. Współpracował z wykonującymi rocka progresywnego zespołami Believe i Mr. Gil, z którymi napisał i nagrał pięć albumów. Wraz z zespołami koncertował m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Anglii i Stanach Zjednoczonych.
Aranżował, pisał i nagrywał muzykę do spektakli teatralnych, audycji telewizyjnych i radiowych.


Wojciech “Gumiś” Gumiński - absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Policealnego Studium Jazzowego na Bednarskiej oraz Universitat der Kunste w Berlinie. W teatrze współpracował m.in. z: Urszulą Borkowską, Wojciechem Borkowskim i Janem Stokłosą.

[Zbliżenie na twarz krótkowłosego mężczyzny z piwnymi oczami i gładko ogoloną twarzą. Tło czarne.]

 

fot. Tomasz Zakrzewski

"ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego" / Jacek Bończyk

  • fot. Tomasz Zakrzewski