Beata Rybotycka

Bilety: I - 100 zł, II - 85 zł, III – 50 zł, stojące - 20 zł

Beata Rybotycka - śpiew
Konrad Mastylo – fortepian
Michał Chytrzyński – bas

Kraków to ona, ona to Kraków. Śpiewa w „Piwnicy pod Baranami” i w Teatrze STU, wykonuje pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza (słyszeliśmy ją także w „Nieszporach Ludźmierskich” tego kompozytora), pojawia się na płytach Grzegorza Turnaua i Zbigniewa Preisnera. Ale do Lublina przywiezie nie tylko Kraków. Jej recital, to zarówno piwniczna klasyka, jak światowe przeboje i przedwojenne szlagiery.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

 

Beata Rybotycka, aktorka i piosenkarka, artystka wszechstronna. Związana z Krakowem, z legendarną Piwnicą pod Baranai, z Teatrem STU. Absolwentka krakowskiej PWST, Laureatka Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Wydała dwie płyty solowe:"Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza" oraz "Szurum burum" (przy której wspłópracowała z Jarosławem Śmietaną). W 2000 r. Wzięła udział w nagraniu "Moje kolędy na koniec wieku" Zbigniewa Preisnera. Śpiewała w "Nieszporach Ludżmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w "Mszy polskiej" Hadriana Filipa Tabęckiego. W filmie "Lista Schindlera" w reż. Stevena Spilberga wykonała przedwojenny szlagier "Miłość ci wszystko wybaczy".

W programie koncertu znajdą się jej najciekawsze piosenki, utwory charakterystyczne i liryczne, zarówno krakowskich kompozytorów (m.in. Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeje Sikorowskiego) jak i światowe standardy.

[Zbliżenie na twarz kobiety. Ma ona duże, zielone oczy oraz rude, wycieniowane włosy sięgające za ucho. Kosmyk włosów opada na lewą stronę twarzy. Tło bladoseledynowe.]

fot. materiały promocyjne

Beata Rybotycka

  • fot. materiały promocyjne