„Café Luna” Teatr POLONIA / Warszawa

Bilety: VIP – 120zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł

Szanowni Państwo,
ze smutkiem i bezsilnością informujemy, że w związku z podejrzeniem zarażenia COVID u jednego z wykonawców "Cafe Luna" Teatru Polonia zmuszeni jesteśmy odwołać spektakle zaplanowane w dniach 17.10.2020 (sobota, godz. 19.00) oraz 18.10.2020 (niedziela, godz. 12.00).

Środki za bilety zakupione w systemie on-line zostaną automatycznie przekazane za pośrednictwem systemu DotPay na numer rachunku bankowego, z którego została zrealizowana transakcja w chwili zakupu biletów. Osoby, które zakupiły bilety w kasie teatru, proszone są o kontakt z kasą.

Dziękujemy za zrozumienie w tej trudnej, również dla nas sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, by zaprezentować ten spektakl w przyszłości.

Zespół Teatru Starego w Lublinie

 

scenariusz: Maria Janicka
teksty piosenek: Anna Burzyńska
reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
scenografia: Ewa Gdowiok
reżyseria światła: Paulina Góral
aranżacje i kierownictwo muzyczne: Mateusz Dębski
choreografia: Anna Iberszer
występują: Anna Sroka-Hryń oraz Mateusz Dębski z zespołem muzycznym

Premiera: 25 kwietnia 2019 r.

Czas trwania: 90 minut bez przerwy

 

 

 

Miłośników twórczości Pedro Almodovara nie trzeba będzie specjalnie zachęcać do obejrzenia i wysłuchania monodramu Anny Sroki-Hryń, który miał premierę w Teatrze Polonia w Warszawie i cieszy się dużym powodzeniem. Składają się na niego piosenki z filmów hiszpańskiego reżysera, a aktorka tworzy jeszcze jeden portret bohatera/bohaterki ze świata jego wyobraźni. Opowiada historię transseksualnej divy, w której życiowe dramaty mieszają się z przewrotnym humorem. Anna Sroka-Hryń jako Agrado queerowo prowokuje, ale jest w tym również melancholia osoby, która wiele przeszła i dużo wie o życiu. Atmosferę kabaretowego występu świetnie buduje również muzyka na żywo w wykonaniu zespołu pod kierunkiem Mateusza Dębskiego.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

[Zdjęcie sceny w ujęciu z boku. Dominujący kolor to różowy. Na pierwszym planie mężczyzna siedzący przy fortepianie i kobieta opierająca się o fortepian. Mężczyzna ma brodę, wąsy i różowy kapelusz. Kobieta jest w złoto-srebrnej, połyskującej sukience. Ma wyrazisty makijaż charakterystyczny dla drag queen, tatuaż na ramieniu oraz olbrzymią perukę w kolorze blond. Kobieta jedną dłoń unosi do góry, drugą opiera na fortepianie, na którym stoi butelka whisky. Na drugim planie znajduje się dwóch mężczyzn. Jeden z nich siedzi przy perkusji. Drugi siedzi z założonymi rękami, a obok niego stoi kontrabas. Całe tło zajmuje jaskraworóżowa kotara.]

 

SPEKTAKL ODWOŁANY / "Café Luna" Teatr POLONIA / Warszawa

  • fot. Katarzyna Kural - Sadowska