"Dzień totalnej porażki, czyli co się zdarzyło 25 stycznia" / pokaz spektaklu powarsztatowego

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.  Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki.

Reżyseria – Michał Zgiet
Dramaturgia - Łukasz Drewniak
Scenografia i kostiumy – Anna Świderska - Kusyk
Muzyka – Piotr Selim
Choreografia – Wojciech Kaproń

Wystąpią: Emilia Bogusz, Natalia Jaśkowska, Olena Roszczenko, Kacper Pastuszak, Mikołaj Paszczyk, Kacper Szczęsny

 

Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników doświadczenia aktorskiego, scenograficznego, choreograficznego, wokalnego, inspicjenckiego oraz umiejętności pracy w grupie.

Składające się z czterech jednoaktówek przedstawienie nawiązujące do różnych wydarzeń, które miały miejsce 25 stycznia, będzie także przewodnikiem po najróżniejszych konwencjach teatralnych obowiązujących na współczesnych scenach. Wszystkie role w spektaklu będą równe, każdy z uczestników przejdzie kurs pisania scen dramatycznych i konstruowania scenariusza widowiska teatralnego. Praca nad przedstawieniem będzie także nietypową lekcją historii i obyczaju, poznawaniem realiów życia w Polsce i na świecie w wybranych okresach XX i XXI wieku. Uczestnicy zbadają nieznane okoliczności z życia postaci historycznych, które będą bohaterami lubelskiego spektaklu.
Łukasz Drewniak

"Dzień totalnej porażki, czyli co się zdarzyło 25 stycznia" / pokaz spektaklu powarsztatowego