Marcin Masecki / Eldar Tsalikov / Jan Pieniążek "Zakazane piosenki" / Koncert z okazji 105. urodzin Danutki - PREMIERA

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
Cena obejmuje wstęp na koncert oraz Café Chantant.

Bezpośrednio po koncercie zapraszamy na Café Chantant.

W dniu 105. urodzin Danuty Szaflarskiej po raz pierwszy przedstawimy specjalnie przygotowany na festiwal program „Zakazane piosenki”! Autorem jest Marcin Masecki, jeden z najbardziej wszechstronnych i niezwykłych twórców europejskiej sceny muzycznej. Zaprosił do współpracy Eldara Tsalikova - saksofonistę z Rostowa nad Donem, który podbija sceny muzyczne Berlina. Towarzyszyć im będzie perkusista Jan Pieniązek – jeden z najciekawszych artystów młodszego pokolenia.
Michał Merczyński i Zespół Teatru Starego w Lublinie

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i kuratoruje.  Pierwszą pasją Maseckiego jest jazz i muzyka improwizowana. Wśród wielu projektów na pierwszy plan wybija się Jazz Band Młynarski-Masecki, prowadzony wspólnie z Janem Młynarskim. 
Masecki występuje również w duecie z perkusistą Jerzym Rogiewiczem. Jako klasycznie wykształcony pianista Masecki regularnie podejmuje wątek europejskiej spuścizny muzycznej (Chopin - Nokturny, Beethoven - Ostatnie sonaty, Bach - Re:write).
Masecki pisze także muzykę filmową i teatralną. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym w filmie Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego. Pisał również do seriali telewizyjnych m.in. Ślepnąc od Świateł i 1983

Eldar Tsalikov - urodzony w 1993 roku w Rostowie nad Donem. Naukę gry na saksofonie rozpoczął w wieku 8 lat. W 2011 roku przeprowadził się do Berlina i rozpoczął naukę w Jazz-Institut Berlin. Współpracuje z wieloma europejskimi muzykami, grając zarówno tradycyjny jazz, jak i współczesną muzykę eksperymentalną. Koncertował m.in. w: Nowym Jorku, Nowym Orleanie, Holandii, Hamburgu, Berlinie, Szwajcarii.

Jan Pieniążek - 
naukę gry na instrumentach perkusyjnych rozpoczął w wieku 7 lat. Od września 2017 kształci się pod kierunkiem dr. Wojciecha Herzyka (AM Katowice) oraz Michała Dziewińskiego (zestaw perkusyjny). Z sukcesem łączy grę „klasyczną” na instrumentach perkusyjnych z grą na zestawie perkusyjnym. Oprócz gry solowej bierze udział w projektach: zespół jazzowy, big-band oraz orkiestra symfoniczna.
Dokształca i rozwija swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach u znanych profesorów z całego świata.
Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018 i 2019).


Café Chantant - Wieczór w konwencji „śpiewać każdy może”. Prowadzący zabiorą nas na wieczór ulubionych piosenek Danuty Szaflarskiej i piosenek z Jej filmów.

Wieczór w konwencji „śpiewać każdy może” prowadzony przez Tomasza Momota - pianistę i Krzysztofa Suszka - wodzireja, szansonistę, fordansera, duszę towarzystwa. Oczywiście z udziałem publiczności!

 Partnerami cyklu są:
  


  

[Portret. Na zdjęciu zamyślony Marcin Masecki, spoglądający ku górze, ubrany w białą koszulę. W tle fortepian]

fot. Kobas Laksa

Marcin Masecki / Eldar Tsalikov / Jan Pieniążek "Zakazane piosenki" / Koncert z okazji 105. urodzin Danutki - PREMIERA

  • fot. Kobas Laksa