Misja publiczna Teatru Krystyny Jandy / debata

Wstęp na wydarzenie za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Wejściówki wydawane będą w kasie Teatru Starego od dn. 27.01.2020r.

Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Spotkanie z udziałem Krystyny Jandy, Alicji Przerazińskiej, Magdy Umer, Pawła Płoskiego i Jerzego Stuhra.
Prowadzenie: Michał Merczyński

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

W czasie debaty z udziałem Krystyny Jandy, Magdy Umer, Alicji Przerazińskiej, Jerzego Stuhra i Pawła Płoskiego będziemy rozmawiać o tym, czym jest teatr publiczny, teatr misyjny. Jakie ma dziś znaczenie, jak niezwykle ważne są dziś zadania, przed którymi staje misja publiczna teatru.
Kontekstem tej rozmowy będzie przede wszystkim historia i kilkunastoletnie doświadczenie dwóch scen, które prowadzi Fundacja Krystyny Jandy: Teatru Polonia i Och- Teatru, ale nie tylko... Głosy naszych dyskutantów - wybitnych artystów scen Polskich, najbliższych współpracowników Pani Krystyny, teatrologów i postaci teatralnego życia akademickiego będą przyczynkiem do spojrzenia i zadania pytań o misję publiczną teatru polskiego w ogóle.
Michał Merczyński, kurator Festiwalu "Śleboda / Danutka"

 

PARTNERZY FESTIWALU

 

[Plakat Festiwalu. W prawym górnym rogu czarny napis „Teatr Stary w Lublinie” i logo w kształcie sześciokąta z zieloną wskazówką skierowana do środka figury. Poniżej, centralnie, na białym tle nazwa festiwalu Śleboda/Danutka. Na dole, z lewej strony napis: Teatr Stary w Lublinie, 5-9 lutego 2020 roku, w tle kolorowe plamy o nieregularnych krawędziach/kształtach: czerwona, żółta, niebieska i fioletowa]

Misja publiczna Teatru Krystyny Jandy