Dr Misio „Strach XXI Wieku”

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 złMęska załoga pod wodzą aktora, reżysera i scenarzysty Arka Jakubika, ma już na koncie trzy albumy, a jesienią 2020 roku ukazał się kolejny – zapowiadany utworem „Chcesz się bać”. Po tym koncercie możemy się spodziewać bezkompromisowego rock’n’rolla, świetnych tekstów pisarza Krzysztofa Vargi i poety Marcina Świetlickiego (choć nie tylko), ale także – co przesądza o oryginalności tej formacji – połączenia intelektualnych wrażeń i refleksji z duchem wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Arek Jakubik to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, scenarzysta, reżyser związany z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znany m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „KLER”). 

Zespół Dr Misio ma na swoim koncie trzy płyty: „Młodzi”, „Pogo” i “Zmartwychwstaniemy”. Obecnie zespół Dr Misio nagrał swoją czwarta płytę. Płyta została wydana jesienią 2020 roku, a jej promocję zapoczątkował teledysk do utworu “Chcesz się bać”, którego reżyserem jest Piotr Domalewski.
Dr Misio zagrali niezliczoną ilość koncertów w całej Polsce od maleńkich klubów po wielkie koncerty plenerowe oraz festiwale jak: Jarocin, Przystanek Woodstock, Orkiestra Męskie Granie, Cieszanów Rock Festival, Co Jest Grane Festival.
Są wspaniałym zespołem dla publiczności  oczekującej od artysty podczas koncertu dużo energii i emocji zarówno w klubie jak i w plenerze, a Arek Jakubik jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej żywiołowych frontmanów na polskim rynku muzycznym.

 

[Czarno-białe zdjęcie przedstawiające pięciu mężczyzn. Za nimi ściana z dużych, gładkich płyt z lekkimi zaciekami. Ustawiony w środku, wysunięty nieco do przodu mężczyzna (Arkadiusz Jakubik) jest odwrócony półprofilem, patrzy przed siebie, ma poważną minę, ciemne włosy, brodę i wąsy, ciemne oczy. Ręce trzyma w kieszeniach sięgającego do kolan płaszcza z bardzo wytartego jeansu, z okrągłym kołnierzem i trójkątnymi wyłogami. Pod płaszczem ma bluzę z kapturem, a pod bluzą czarną, włożoną w spodnie koszulkę z białym nadrukiem. Za nim, po jego prawej stronie mężczyzna w czarnej koszuli z białymi guzikami, czarnej, skórzanej kurtce, prostych, ciemnych spodniach i kaszkiecie. Patrzy wprost w obiektyw, kciuk prawej ręki ma zaczepiony o kieszeń, drugiej ręki nie widać zza centralnej postaci. A obok niego mężczyzna w zapiętej bluzie z kapturem, luźnych spodniach i czarnych sportowych butach z jasną podeszwą i białymi sznurówkami. Ma ciemne, krótkie włosy, ciemną bródkę bez wąsów i przymknięte oczy; plecami i ugiętą, lewą nogą opiera się o ścianę. Ręce trzyma ułożone wzdłuż ciała. Panowie po lewej stronie Jakubika znajdują się w cieniu, co utrudnia dojrzenie szczegółów ciemnych strojów. Oświetlone są tylko ich twarze, znajdujący się bliżej mężczyzna ma gęste, rozczochrane, kilkucentymetrowe włosy, a stojący za nim krótkie, ciemne włosy, krótką brodę i okulary przeciwsłoneczne. Wszyscy mają poważne lub zamyślone twarze.]

 

fot. M. Ostrowska

Dr Misio „Strach XXI Wieku”

  • fot. M. Ostrowska