Staromiejskie zaprasza "Parada"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł


"Parada"
(Parade)
reż. Jacques Tati
Francja/Szwecja 1974
84 minuty

Jacques Tati, spadkobierca najlepszych tradycji komediowych kina, zestawiany z Maxem Linderem i Busterem Keatonem, twórca niezapomnianej postaci pana Hulot, tym razem zaprasza do cyrku, w ten sposób nawiązując z kolei do twórczości Charliego Chaplina czy Federika Felliniego, ale i początków własnej kariery jako mima i artysty sceny. 
Przed nami parada atrakcji: występy żonglerów, akrobatów i klaunów. Spektakl poprowadzi sam reżyser. Nie zabraknie spojrzenia w stronę publiczności. W swoim ostatnim dziele Tati podkreśla wagę porozumienia między występującymi i odbiorcami, co można odczytać jako swoisty testament artysty.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

[Na czarno-białym zdjęciu róg budynku, na którym zamontowano szyld Kina Staromiejskiego. Szyld składa się z pięciu poziomów, wyznaczonych przez wystające, poziome, cienkie, podłużne elementy, na których zamontowano metalowe segmenty, w których zostały wycięte litery. Na pierwszych czterech od góry, kolejno pojedyncze litery tworzące napis „kino”. Na ostatnim ułożony w półkole napis: "staromiejskie". W tle niebo i fragment sąsiedniej kamienicy.]fot. Jan Trembecki / Reklama kina Staromiejskiego wykonana w metalu według projektu artysty plastyka P. Podciechowskiego. Fotografia wykonana 21 października 1969 r.

Staromiejskie zaprasza "Parada"

  • fot. Jan Trembecki / Reklama kina Staromiejskiego wykonana w metalu według projektu artysty plastyka P. Podciechowskiego. Fotografia wykonana 21 października 1969 r.