Krzysztof Herdzin Quartet "The Book of Secrets"

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł


 

Krzysztof Herdzin - fortepian
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja
Marek Podkowa - saksofon tenorowy 

Krzysztof Herdzin rokrocznie zwycięża w ankiecie JAZZ FORUM, jako Najlepszy Aranżer, ale jego talent pianisty i kompozytora nie jest mniejszy. Dowodzi tego jego nowy album autorski „The Book of Secrets” i ten właśnie program zaprezentuje publiczności Teatru Starego. W projekcie – obok sekcji rytmicznej Robert Kubiszyn i Cezary Konrad – występuje saksofonista tenorowy Marek Podkowa. Nowa muzyka Herdzina, romantyczna w treści i neoimpresjonistyczna w formie, dedykowana jest zadumie nad sensem istnienia i miejscu człowieka w świecie. Fortepianowe sola kompozytora nabrały niebywałej precyzji i siły, zaś gra saksofonisty staje się ich nieśpiesznym kontrapunktem. Intymne, autorskie zapowiedzi każdego utworu, są dodatkową atrakcją koncertów Krzysztofa Herdzina.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„Skomponowałem 7 utworów ułożonych w koncepcyjną opowieść w formie Księgi, opowiadającej o najważniejszych dla mnie tematach, będących tajemnicami dla każdego wrażliwca zadającego sobie pytania o sens życia, o to kim jesteśmy i po co żyjemy. Człowiek, Narodziny, Wszechświat, Duch, Wiara, Miłość, Czas – to tytuły tych muzycznych rozdziałów, w których zawarłem swoje refleksje, uczucia i autobiograficzne wątki”
Krzysztof Herdzin

Krzysztof Herdzin - pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, doktor sztuk muzycznych. Jako jeden z bardzo nielicznych z sukcesem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej, a także pop, niewielu artystów w Polsce może poszczycić się tak imponującym dorobkiem. Krzysztof Herdzin jest personą bez której trudno sobie wyobrazić współczesny, polski rynek muzyczny.

Współpracował prawie ze wszystkimi największymi polskimi gwiazdami piosenki, w latach 90-tych grał w kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, przez 6 lat był pianistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego, w latach 2002 -2012 występował w duecie z Edytą Geppert, od dziewięciu lat ściśle współpracuje z Anną Marią Jopek. 

Obecnie prowadzi własne trio akustyczne (Herdzin/ Kubiszyn/ Konrad) i własny Big Band. Ma na swoim koncie ponad 200 płyt CD, w tym 20 autorskich, jest posiadaczem 18 Złotych i 4 Platynowych Płyt dla Aranżera. Wyprodukował ponad 20 płyt polskim wokalistom, m.in: Irenie Santor, Maryli Rodowicz, Edycie Geppert, Katarzynie Groniec, Annie Serafińskiej, Oldze Bończyk, Wojciechowi Gąsowskiemu.

Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, nagrodzonej Oscarem w 2005. Ma na swoim koncie kilkanaście orkiestracji i aranżacji partytur filmowych innych kompozytorów.

Jako pierwszy polski kompozytor nagrał monograficzną płytę w słynnym, londyńskim Abbey Road Studio wraz z orkiestrą Academy Of St Martin in The Fields.  

 

[Zdjęcie krótkowłosego mężczyzny w ujęciu popiersiowym. Mężczyzna ma krótkie, ciemne włosy z przedziałkiem, krótką, siwiejącą brodę i wąsy oraz okulary w ciemnych oprawkach. Ma lekko przymrużone oczy. Jest ubrany w czarną koszulkę i czarną marynarkę. Tło ciemne.]Partnerami cyklu "Jazz w Teatrze Starym" są:

fot. Andrzej Tyszko

Krzysztof Herdzin Quartet "The Book of Secrets"

  • fot. Andrzej Tyszko