KONCERT ODWOŁANY / Lubelska Nowa Szkoła

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 20 zł


Szanowni Państwo,
koncert odwołany z przyczyn niezależnych od Teatru Starego.

Pasażer:
Jan Wąsak - wokal, gitara, syntezatory
Wojtek Głowacki - instrumenty klawiszowe, wokal
Michał Kondrat-Wróbel - perkusja

Vestige:
Łukasz Kukiełka - wokal, gitara, syntezatory;
Mikołaj Kołodziejczyk - gitara, instrumenty klawiszowe;
Damian Biszkont - gitara basowa;
Sebastian Sagan - perkusja

Monika Kowalczyk​ - wokal 
Eddie/hai​ - wokal, gitara
Łukasz Jemioła​ - wokal gitara
Przemysław Pacek​ - aranżacje, skrzypce

Kwartet Kwartecik:
Przemysław Pacek - skrzypce
Weronika Wójtowicz - skrzypce
Iwona Piskorska - altówka
Zuzanna Nierubca - wiolonczela

Łukasz Głowacki​ - wizualizacje, scenografia

Projekt zrzeszający lubelską scenę alternatywną. Pomimo stylistycznych różnic w uprawianej przez każdego z artystów twórczości, muzycy odnajdą wspólny język w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Łączą one ze sobą brzmienie syntezatorów, instrumentarium rockowego oraz fakturę zaangażowanego w projekt zespołu kameralnego składającego się z kwartetu smyczkowego i instrumentów dętych. Za opracowania muzyczne odpowiedzialny jest zespół Pasażer. Aranżacjami na zespół kameralny zajął się Przemysław Pacek, a wizualizacje i scenografię przygotował Łukasz Głowacki. Oprócz muzyków wymienionych wyżej, podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć Łukasza Jemiołę, Monikę Kowalczyk, Eddiego/hai oraz zespół Vestige. Koncert będzie próbą znalezienia wspólnego mianownika wykonawców - aktualnego brzmienia Lublina.

 

Pasażer ​- trio wywodzące się z Lublina. Różnorodność stylistyczna wykonywanej muzyki i silny związek z Lubelszczyzną zaowocowały określeniem gatunku, w którym tworzą artyści „Renesansem lubelskim”. W muzyce ​Pasażera ​ - podobnie jak w architekturze renesansu lubelskiego - dominuje prostota formy urozmaicona różnorodnymi detalami. Elektroniczne brzmienie łączy się z rockową perkusją, rapowane wokale przeplatają się z partiami śpiewanymi, a w niektórych utworach można usłyszeć inspirację muzyką Wschodu. W trakcie swojej działalności zespół zdobył nagrody na ogólnopolskich festiwalach, m.in.: I miejsce na festiwalu ​Wschody 2019 i Nagrodę Publiczności na​ Open Stage 2016. Wokalista zespołu Jan Wąsak otrzymał ​Żurawia 2018 - lubelskie wyróżnienie kulturalne w kategorii Dźwięk. W 2018 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu ​Święto Ostów, zrealizowanego w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Przemysław Pacek ​- student kompozycji i klasy skrzypiec Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kompozytor młodego pokolenia otwiera muzykę klasyczną na połączenia z elektroniką, hip-hopem, rockiem i alternatywą. Jego utwory zdobywają czołowe miejsca na ogólnopolskich konkursach kompozytorskich, m.in. I nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Piotra Perkowskiego w Toruniu czy I nagrodę na XX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim UFM w Warszawie. Jego kompozycja zdobyła wyróżnienie na V Konkursie Kompozytorskim dla Młodzieży ​Moja (mi)nuta.  

Kwartet ​Kwartecik - młodzi, gniewni, klasyczni. Muzycy nie bojący się eksperymentów na pograniczu muzyki klasycznej i współczesnej. Studenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie koncertujący w Polsce i Europie.

Monika Kowalczyk ​- urodzona w Lublinie songwriterka, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. W twórczości łączy polskie teksty z alternatywnym popem. Melancholia to jej ulubione słowo, a w szkole była prymusem. W Lubelskiej Nowej Szkole jest silnym kobiecym głosem. W 2017 roku wydała debiutancką EP ​Piosenki. Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskichcfestiwali; współpracowała m.in. z Anną Serafińską, Markiem Pędziwiatrem (EABS) i Januszem Szromem.

Łukasz Jemioła - lubelski wokalista, songwriter, “spec” od piosenek retro i nurtu americana. Gitarzysta swobodnie korzystający z techniki fingerpicking. Na scenie nieprzewidywalny, pełen energii i spontanicznego kontaktu z publicznością. Jako wokalista współpracował m.in. z Włodkiem Pawlikiem, Marylą Rodowicz i Piotrem Fronczewskim. Zagrał setki koncertów na terenie Polski, grał w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie. Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali muzycznych. Na swoim koncie ma m.in. autorską płytę​ Jemioła ​ oraz płytę live ​Wieczorem ​ z koncertu w Teatrze Starym w Lublinie.

Michał Eddie Kuczer ​- założyciel i lider muzycznego projektu ​hai. Jego muzyka oscyluje wokół alternatywy z domieszką rocka, jazzu i wpływów hip-hopu. Zdobywca Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej ​Wschody 2019. W lutym zespół ​hai wydał debiutancki album ​Dzwoń po nadzór. ​Pasażer o Eddiem: Nieoszlifowany diament lubelskiej alternatywy. Eddie sam o sobie: złoty chłopak. Zespół ​hai ​o sobie: Lubelski kosmolot. ​Hai grają cyrk i konfetti deszcz, dzieje im się w głowach, mają mało czasu i duże pokoje. Nie rozumiesz tekstów? Nie szkodzi, to zmyślone piosenki. Otwórz drzwi, bo przeciągasz właśnie linę, nie patrz na ręce, niech się okaże.

Vestige - grzeczni chłopcy z dobrych domów. Muzycy nie wzbraniają się od inspiracji mocną, klasyczno-rockową falą dźwięku, choć największy nacisk stawiają na budowanie ekspresji i dynamiki. Twórczość grupy skupiona jest głównie wokół muzyki alternatywnej, z elementami post rocka i elektronicznych brzmień. Zespół powstał w 2016 roku. Na swoim koncie mają muzyczną współpracę ze Skubasem. W 2019 roku wydali autorski album​ Homo Viator. ​ Laureaci ogólnopolskich festiwali muzycznych.  

Łukasz Głowacki ​- malarz, performer, autor obiektów, instalacji i filmów video, pedagog, współautor teledysków zespołu ​Pasażer. Negocjator obrazu, zajmuje się obrazowaniem, oraz promocją idei ​Punktu Sztuki. Studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku w pracowniach prof. K. Ostrowskiego i prof. H. Laseckiego, gdzie w 1990 roku uzyskał dyplom na kierunku malarstwo. Twórczość artysty jest refleksją nad statusem dzieła sztuki, egzystencją człowieka, jego relacją z otaczającą rzeczywistością, oraz istotą obrazu i podmiotowości sztuki. Artysta brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureat I nagrody w konkursie ​Piotrkowskie Biennale Sztuki 2019.

[Grupa młodzieży. Klasyczne zdjęcie klasowe. Młodzież ustawiona w dwóch rzędach. Osoby z przedniego rzędu siedzą na długiej ławce, a osoba w środku trzyma tabliczkę z napisem „LNS dwa tysiące dwadzieścia”. Osoby w drugim rzędzie stoją. W strojach panuje różnorodność kolorów i stylów. W tle ściana pomieszczenia z drzwiami.]

 

fot. Magdalena Kuraś i Mikołaj Kołodziejczyk

KONCERT ODWOŁANY / Lubelska Nowa Szkoła

  • fot. Magdalena Kuraś i Mikołaj Kołodziejczyk