KONCERT ODWOŁANY Janusz Szrom, Wojciech Majewski "Faceci do wzięcia"

Z przykrością informujemy, że koncert został odwołany.

 

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 20 zł


Janusz Szrom - wokal
Wojciech Majewski - fortepian

Zachęcający tytuł? „Faceci do wzięcia” to nazwa projektu stworzonego na głos i fortepian. Głos należy do wokalisty Janusza Szroma, cudownie swingującego jazzmana (a także wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie). Poza tytułową piosenką na repertuar składa się interesujący wybór standardów polskiej muzyki popularnej – usłyszymy liryczną interpretację „Dopóki jesteś” Skaldów czy jazzową, rozkołysaną wersję „Wakacji z blondynką”. Nie zabraknie niepowtarzalnych piosenek Seweryna Krajewskiego („Słowo jedyne – ty”), jak również utworów Ryszarda Rynkowskiego („Rycz mała rycz”) czy grupy Perfect („Niewiele ci mogę dać”). Ale nie zdradzajmy wszystkiego – może poza tym, że wokaliście towarzyszyć będzie wirtuoz fortepianu, znany już widzom Teatru Starego z występów z własnym zespołem, rozważny i romantyczny Wojciech Majewski (wsławiony jazzowym albumem „Grechuta”).
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Janusz Szrom „Wokalista Roku” wg plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum” w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 oraz 2014. Pedagog, publicysta, doktor habilitowany sztuki muzycznej.
W swojej karierze nagrywał i koncertował z muzykami stanowiącymi trzon polskiej sceny muzycznej: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Irena Kwiatkowska, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Młynarski, Bogdan Hołownia, Jacek Meira (Niedziela), Zbigniew Wrombel. Jego głos usłyszeć można na ponad czterdziestu albumach CD.
W 2008 r. Janusz Szrom został wybrany przez legendarnego Michela Legranda do wspólnego występu podczas jubileuszowego 50 festiwalu Jazz Jamboree.
Jest autorem projektu muzycznego Straszni Panowie Trzej, pierwszego jazzowego opracowania piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Dwa spośród jego albumów otrzymały status “Złotej Płyty”: Straszni Panowie Trzej oraz Pogadaj ze mną.

Wojciech Majewski to jeden z najwybitniejszych polskich pianistów. Jest wirtuozem wykonującym zarówno jazz jak i muzykę klasyczną. Ponadto dał się poznać jako ciekawy, oryginalny kompozytor. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Jego ojciec Henryk Majewski to jedna z najważniejszych postaci polskiego jazzu.
Wojciech Majewski ukończył warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie fortepianu. W roku 2001 ukazała się pierwsza firmowana przez niego płyta „Grechuta”, zawierająca jazzowe interpretacje kompozycji polskiego piosenkarza. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyki, publiczności, jak też środowiska artystycznego. W roku 2003 ukazała się druga płyta artysty zatytułowana „Zamyślenie”. Krążek ten zdominowały oryginalne kompozycje lidera. Album otrzymał przyznawaną bestsellerom wydawniczym nagrodę As Empiku 2003 w kategorii Polski Jazz. Pierwsze dwa albumy artysty, podobnie jak trzecia całkowicie autorska pozycja „Opowieść”(2009), zostały dostrzeżone przez branżę muzyczną czego wyrazem było 5 nominacji do nagrody Fryderyk w kategoriach: jazzowy album roku i muzyk jazzowy roku.
Jesienią roku 2006, nakładem wydawnictwa „Znak” ukazała się bestsellerowa książka autorstwa Majewskiego zatytułowana „Marek Grechuta - Portret artysty”.
Majewski występował z wieloma znakomitymi artystami takimi jak: Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Joe La Barbera, Henryk Miśkiewicz, Palle Danielsson, Andrzej Bauer, Stanisław Soyka, Ewa Bem, Wiesław Komasa i inni. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Koncertował w Niemczech, Izraelu, USA, Francji, Rosji, we Włoszech. Występował na prestiżowych festiwalach takich jak: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Warszawa Singera czy Jazz Open w Stuttgarcie. Występ na tym ostatnim ukazał się na płycie DVD-„Best of Jazz Open 1998”.

[Na zdjęciu mężczyzna w ujęciu od pasa w górę. Stoi przy mikrofonie umieszczonym na statywie opierając na nim lewą dłoń. Jest ubrany w granatową, aksamitną marynarkę i czarną koszulę. Ma krótkie, brązowe włosy. Tło czarne.]

 

Partnerami cyklu "Jazz w Teatrze Starym" są: 

fot. Michał Bałdys

KONCERT ODWOŁANY Janusz Szrom, Wojciech Majewski "Faceci do wzięcia"

  • fot. Michał Bałdys