Staromiejskie zaprasza "Sportowiec mimo woli"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

"Sportowiec mimo woli"
reż. Mieczysław Krawicz
Polska 1939
czas trwania: 68 minut

Komedia pomyłek w klasycznym przedwojennym stylu i w doborowej obsadzie: Dymsza, Żabczyński, Benita, Orwid... 
Jerzy Piątek, kanadyjski hokeista, przyjeżdża do Polski, by znaleźć partnerkę dla swego psa. Dodek Czwartek jest fryzjerem, którego mylą ze znanym sportowcem. Szybko okazuje się, że to qui pro quo jest panom na rękę. W grę wszakże wchodzi uczucie do pięknej dziewczyny. Ale detektywowi Dżemsowi coś tu jednak nie pasuje, więc wszczyna śledztwo. „Sportowiec mimo woli” to jeden z ostatnich polskich filmów zrealizowanych przed wybuchem II wojny światowej. Na premierę musiał czekać do 31 maja 1940 roku.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

 

[Na czarno-białym zdjęciu róg budynku, na którym zamontowano szyld Kina Staromiejskiego. Szyld składa się z pięciu poziomów, wyznaczonych przez wystające, poziome, cienkie, podłużne elementy, na których zamontowano metalowe segmenty, w których zostały wycięte litery. Na pierwszych czterech od góry, kolejno pojedyncze litery tworzące napis „kino”. Na ostatnim ułożony w półkole napis: "staromiejskie". W tle niebo i fragment sąsiedniej kamienicy.] 

 

fot. Jan Trembecki / Reklama kina Staromiejskiego wykonana w metalu według projektu artysty plastyka P. Podciechowskiego. Fotografia wykonana 21 października 1969 r.

Staromiejskie zaprasza "Sportowiec mimo woli"

  • fot. Jan Trembecki / Reklama kina Staromiejskiego wykonana w metalu według projektu artysty plastyka P. Podciechowskiego. Fotografia wykonana 21 października 1969 r.