Kino w Teatrze Starym "Portret kobiety w ogniu"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

Szanowni Państwo,
po wprowadzeniu „strefy żółtej” a następnie „strefy czerwonej”, zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia liczby Widzów na wszystkich wydarzeniach do 25% miejsc.
W związku z powyższym wprowadzamy dodatkową projekcję filmu "Portret kobiety w ogniu".

"Portret kobiety w ogniu"
(Portrait de la jeune fille en feu)
Francja 2019
czas trwania: 121 min
scenariusz i reżyseria: Céline Sciamma
zdjęcia: Claire Mathon
muzyka: Jean-Baptiste de Laubier, Arthur Simonini
obsada: Noémie Merlant (Marianne), Adèle Haenel (Héloïse), Luàna Bajrami (Sophie), Valeria Golino (księżna)

Młoda portrecistka Marianne dostaje nietypowe zlecenie. Ma zamieszkać w samotnej posiadłości na wyspie, by w tajemnicy, bez wiedzy modelki, namalować jej portret. Marianne spędza z Héloïse całe dnie, by nocami malować ją z pamięci. Obie uważnie się przyglądają sobie nawzajem, a początkowa nieufność przeradza się w coraz większą bliskość i fascynację.
Zjawiskowa opowieść o narodzinach miłości, sile sztuki i świecie okrutnych męskich reguł, który próbuje je zniszczyć. Film o pięknie, sam będący czystym pięknem.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym


Nagrody:
MFF Cannes 2019: nagroda za scenariusz,
Queer Palm Europejska Nagroda Filmowa 2019 za scenariusz, nominacja dla najlepszego filmu i dla aktorek Adèle Haenel i Noémie Merlant
oraz 33 inne nagrody i 110 nominacji

[Na zdjęciu dwie przytulające się kobiety z minami pełnymi wzruszenia. Po lewej blondynka w zielonej, atłasowej bluzce trzymająca dłonie na plecach towarzyszki. Po prawej brunetka w białej koszuli i ceglastym żakiecie. Kosmyk włosów spada jej na policzek. Dłonie trzyma na twarzy drugiej kobiety. Ich czoła się stykają. W tle plaża, morskie fale i błękitne niebo. Na horyzoncie po prawej szarobrązowe skały wystające z wody.]Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Portret kobiety w ogniu"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora