SPOTKANIE ODWOŁANE / Bitwa o literaturę. Czy tęsknimy za nieszczęśliwą miłością?

Szanowni Państwo,
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, z przyczyn niezależnych od organizatora, zmuszeni jesteśmy odwołać spotkanie.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację i dziękujemy za zrozumienie.
Zespół Teatru Starego w Lublinie

 

Gość: Marek Bieńczyk
Prowadzący: Jerzy Sosnowski


Dlaczego lubimy – lub lubiliśmy przez lata – opowieści miłosne, które się źle kończą? Co oznacza popularność komedii romantycznych, pozbawionych właśnie tego unhappy endu? I co mówi o nas popularność utworów niby dla kobiet, ale przecież mówiących o miłosnej przemocy, jak „50 twarzy Greya” czy zapowiadany niebawem polski film erotyczny pt „365 dni”. Czy opowieści o miłości nie kanalizują w jakiś sposób tego, co w seksualności naszej niebezpieczne, anarchiczne, zbyt mocne na uporządkowany świat, w którym żyjemy?   
Jerzy Sosnowski

Marek Bieńczyk - eseista, prozaik, tłumacz. W roku 2012 otrzymał nagrodę Nike za zbiór esejów "Książka twarzy". Jego ostatnia wydana książka to proza eseistyczna "Kontener" (2018).

 

[Zdjęcie portretowe krótkowłosego mężczyzny z krótką siwą brodą. Jest ubrany w niebieską koszulę i ciemnoszarą marynarkę. Większą część tła po prawej zajmuje beżowa ściana, po lewej łuk, a w oddali rozmyte sylwetki dwóch postaci.]

 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Krzysztof Dubiel

SPOTKANIE ODWOŁANE / Bitwa o literaturę. Czy tęsknimy za nieszczęśliwą miłością?

  • fot. Krzysztof Dubiel