Bitwa o literaturę. Czy tęsknimy za nieszczęśliwą miłością?

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc od 1.10.2020r. 
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Gość: Marek Bieńczyk
Prowadzący: Jerzy Sosnowski


Dlaczego lubimy – lub lubiliśmy przez lata – opowieści miłosne, które się źle kończą? Co oznacza popularność komedii romantycznych, pozbawionych właśnie tego unhappy endu? I co mówi o nas popularność utworów niby dla kobiet, ale przecież mówiących o miłosnej przemocy, jak „50 twarzy Greya” czy zapowiadany niebawem polski film erotyczny pt „365 dni”. Czy opowieści o miłości nie kanalizują w jakiś sposób tego, co w seksualności naszej niebezpieczne, anarchiczne, zbyt mocne na uporządkowany świat, w którym żyjemy?   
Jerzy Sosnowski

Marek Bieńczyk - eseista, prozaik, tłumacz. W roku 2012 otrzymał nagrodę Nike za zbiór esejów "Książka twarzy". Jego ostatnia wydana książka to proza eseistyczna "Kontener" (2018).

 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Bitwa o literaturę. Czy tęsknimy za nieszczęśliwą miłością?

  • fot. Krzysztof Dubiel