Anthony Strong Quartet

Bilety: VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł


Ależ to będzie wieczór! Anthony Strong wraca do Teatru Starego! Brytyjski wokalista i pianista porównywany jest do takich artystów jak Michael Bublé, a jego muzykalność i energia porywają publiczność w całej Europie. Śpiewa aksamitnym głosem znad swingujących klawiszy fortepianu, łącząc w repertuarze piosenki autorskie z szeroko pojętą klasyką. Sięga po standardy jazzu i bluesa, ale nie tylko – na jego nowym, czwartym już albumie „Me and My Radio” (2019), znajdziemy między innymi przebój Steviego Wondera „My Cherie Amour” czy musicalowy standard „As Long As He Needs Me”. Poczujemy się tak, jakby do Lublina zawitały jednocześnie Radio City Music Hall i Broadway.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

10 lat, 4 płyty i ponad 300 koncertów od debiutanckiego albumu, brytyjski piosenkarz Anthony Strong zyskał reputację charyzmatycznego piosenkarza, swingującego pianisty, a przede wszystkim doskonałego artysty.

Jego najnowsza płyta „Me And My Radio” jest składanką osobiście wybraną przez Anthony’ego.  To kolekcja klasyków – starych i nowych, starannie wyselekcjonowana dla tych, którzy podzielają jego miłość do świetnej muzyki, niezależnie od jej stylu. Od jazzu i bluesa po Motown & soul, piosenki rozsławione przez Louisa Armstronga, Charliego Chaplina i Ellę Fitzgerald, po utwory Stevie’go Wonder’a  i Johnny'ego Casha. Jest to płyta pełna kolorów, ciepła i charakteru.

Jego trasa w 2020 r. przenosi dynamikę jego ostatniego albumu „On A Clear Day” na nowy poziom. Dzięki swojemu brytyjskiemu urokowi, inteligentnym aranżacjom i starannie dobranemu repertuarowi najnowszy materiał Anthony’ego Strong’a słucha się niezaprzeczalnie dobrze.


"Koncert, o którym będzie głośno jeszcze przez wiele lat!" Litchfield Jazz Festival, USA

"Nowy wielki talent" Metro, UK

"Trudno dotrzymać kroku dynamice jego koncertów" Libération, Francja

[Zdjęcie portretowe uśmiechniętego mężczyzny. Jest on ubrany w jasną, dżinsową, rozpinaną koszulę. Ma ciemne krótkie włosy i niebieskie oczy. Tło czarne.]

 

https://www.youtube.com/user/AnthonyStrongMusic/
www.facebook.com/anthonystrongmusic 
www.twitter.com/anthonystrong
www.anthonystrong.com

 
Partnerami cyklu "Jazz w Teatrze Starym" są:

fot. Dave Hogan

Anthony Strong Quartet

  • fot. Dave Hogan