"Testosteron" Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł

Spektakl dla widzów dorosłych

scenariusz, reżyseria: Andrzej Saramonowicz
scenografia: Zuzanna Markiewicz
muzyka: Marek Napiórkowski
światła: Tomasz Madejski
występują:
KORNEL - Sebastian Banaszczyk
ROBAL - Waldemar Cudzik
TYTUS, kelner - Adam Hutyra
JANIS  - Bartosz Kopeć
FISTACH, perkusista, znajomy panny młodej -  Maciej Półtorak
STAVROS  - Marek Ślosarski (gościnnie)
TRETYN -  Adam Machalica
Premiera: 3 listopada 2019 r.
Spektakl trwa ok. 2 godz. (z przerwą)

 

Po spektaklu spotkanie z twórcami, prowadzenie: Wojciech Majcherek.

 

 

„Komedia hormonalna” Andrzeja Saramonowicza cieszyła się swego czasu popularnością w teatrach (stała się przebojem Teatru Montownia), była także sfilmowana z plejadą gwiazd przez autora i Tomasza Koneckiego. Historia niedoszłego ślubu pracownika naukowego Kornela z piosenkarką stała się pretekstem do stworzenia zabawnego wizerunku siedmiu różnych mężczyzn, którzy zamiast cieszyć się weselem przyjaciela, dzielą się swoimi trudnymi doświadczeniami z kobietami.

„Napisałem komedię, ale chciałem powiedzieć o czymś poważnym: jak trudno jest być człowiekiem, jak się jest mężczyzną” – stwierdził Andrzej Saramonowicz. Po latach wrócił do tekstu za namową dyrektor Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, Magdy Piekorz. Testosteron w nowej wersji scenicznej uległ lekkiemu liftingowi, zachowując swoje komediowe walory (wciąż pozostaje wdzięcznym materiałem na role dla aktorów), choć być może skłania na nowo do refleksji, jak to z nami – mężczyznami i kobietami – jest? Czy zmieniająca się rzeczywistość ma wpływ na wzajemne relacje, a co w nich pozostaje trwałe.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego Teatru Starego w Lublinie

[Zdjęcie sześciu elegancko ubranych mężczyzn w przestrzeni barowej. Na pierwszym planie dwóch mężczyzn, jeden z nich ma obandażowaną głowę i kroplówkę na stojaku, który trzyma prawą ręką. Przez lewą rękę ma przewieszoną marynarkę. Drugi mężczyzna trzyma go za ramię. Na drugim planie po lewej bar i mężczyzna w stroju barmana wyciągający rękę w kierunku mężczyzny z kroplówką. Po prawej grupka trzech mężczyzn przyglądających się całej sytuacji.]

 

fot. materiały promocyjne

"Testosteron" Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

  • fot. materiały promocyjne