Kino w Teatrze Starym "Smak Pho"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

„Smak pho”
Polska, Niemcy 2019
czas trwania: 83 min
scenariusz i reżyseria: Mariko Bobrik
zdjęcia: Andrzej Wojciechowski
muzyka: Aki Takase
obsada: Thang Long Do (Long), Lena Nguyen (Maja, córka Longa). Aleksandra Domańska (Kasia), Gia Khai Ton (Hien), Thi Thanh Minh Tran (Cuc), Wojciech Zieliński (Kruk), Bogusława Pawelec (babcia Grażyna), Jakub Baranowski (Bartek), Kalina Florczak (Kamila)

Ciepła, kameralna opowieść o relacji ojca i wkraczającej w okres dojrzewania dziesięciolatki.
Tata Mai jest wietnamskim kucharzem, po mistrzowsku przygotowującym zupę pho. Kiedy zmieni się właściel warszawskiej restauracji, w której pracuje, będzie musiał posiąść również umiejętność robienia sushi. Ale nie to jest jego prawdziwym problemem, lecz porozumienie z Mają, która nie rozumie przejawów jego troski, i z dziecięcą nonszalancją rani ojcowskie uczucia, próbując wywalczyć sobie niezależność.
Mariko Bobrik, pochodząca z Japonii absolwentka łódzkiej szkoły filmowej, zapewne zna z autopsji nieporozumienia, które rodzą się na styku kultur. Być może dlatego potrafi o nich opowiedzieć tak przejmująco, choć dyskretnie.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

[Kadr z filmu animowanego. W centrum znajduje miska zupy o nadnaturalnych rozmiarach. Po jej lewej stronie stoi mężczyzna w szarej koszuli i czarnym fartuchu trzymający w misce oburącz olbrzymią białą, porcelanową łyżkę, która proporcjonalnie do mężczyzny ma rozmiar sporej łopaty. Po przeciwnej stronie miski stoi dziewczynka z kucykiem ubrana w ceglasty sweter, żółtą spódnicę i czerwone buty. Opiera ręce na krawędzi miski. Tło monochromatyczne w odcieniu przygaszonego różu z naszkicowanymi czarną kreską budynkami. Po lewej blisko postaci mała chatka i drzewa. W oddali na horyzoncie panorama wielkiego miasta z wieżowcami. Na niebie kilka białych chmur.]


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych


 

fot. materiały promocyjne dystrybutora

Kino w Teatrze Starym "Smak Pho"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora