Staromiejskie zaprasza "La strada"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

Szanowni Państwo,
po wprowadzeniu „strefy czerwonej”, zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia liczby Widzów na wszystkich wydarzeniach do 25% miejsc więc może zdarzyć się tak, że Obsługa Widowni poprosi Państwa o zajęcie innych miejsc niż te na bilecie. Wynika to z konieczności utrzymania odpowiedniego dystansu określonego w przepisach.

"La strada"
(La strada)
reż. Federico Fellini
Włochy 1954
czas trwania: 109 minut

W 2020 roku świat świętuje 100. rocznicę urodzin Federika Felliniego, jednego z arcymistrzów sztuki filmowej. Nie mogło więc zabraknąć któregoś z jego filmów w repertuarze cyklu „Staromiejskie przedstawia”. FeFe uważał „La stradę” za film przełomowy w swojej karierze, będący przejściem od estetyki neorealizmu do poetyckich wizji, które wypełniły jego późniejszą twórczość. Po ponad sześciu dekadach od premiery to dzieło nadal urzeka poruszającą historią Gelsominy i Zampano. Biedni cyrkowcy wędrują nie tylko przez włoskie bezdroża, ale i trudy życia, szukając miłości, która pojawia się zbyt późno.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

[Na czarno-białym zdjęciu róg budynku, na którym zamontowano szyld Kina Staromiejskiego. Szyld składa się z pięciu poziomów, wyznaczonych przez wystające, poziome, cienkie, podłużne elementy, na których zamontowano metalowe segmenty, w których zostały wycięte litery. Na pierwszych czterech od góry, kolejno pojedyncze litery tworzące napis „kino”. Na ostatnim ułożony w półkole napis: "staromiejskie". W tle niebo i fragment sąsiedniej kamienicy.]

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

fot. Jan Trembecki / Reklama kina Staromiejskiego wykonana w metalu według projektu artysty plastyka P. Podciechowskiego. Fotografia wykonana 21 października 1969 r.

Staromiejskie zaprasza "La strada"

  • fot. Jan Trembecki / Reklama kina Staromiejskiego wykonana w metalu według projektu artysty plastyka P. Podciechowskiego. Fotografia wykonana 21 października 1969 r.