Kino w Teatrze Starym "Eastern"

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

Szanowni Państwo,
po wprowadzeniu „strefy czerwonej”, zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia liczby Widzów na wszystkich wydarzeniach do 25% miejsc.
W związku z powyższym wprowadzamy dodatkową projekcję filmu "Eastern".

"Eastern"
Polska 2019
czas trwania: 75 min.
reżyseria: Piotr Adamski
scenariusz: Piotr Adamski, Michał Grochowiak
zdjęcia: Bartosz Nalazek
muzyka: Hubert Zemler, Pro8lem
obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska oraz Marcin Czarnik, Tomasz Sobczak, Anna Kłos, Magdalena Kuta, Edyta Torhan, Tadeusz Bradecki i inni

Kolejny brawurowy debiut, jeden z najciekawszych filmów ubiegłego roku, tym razem absowenta poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych Piotra Adamskiego.
A gdyby nasz świat rządził się zasadami pochodzącymi z nieco innej rzeczywistości? Na przykład ze średniowiecznej Albanii?
Tę dystopię osadzoną w niepokojąco bliskiej rzeczywistości najlepiej byłoby oglądać nic wcześniej o nie wiedząc o filmie – wtedy szok, jaki niosą pierwsze sceny, zanim widzowi uda się zorientować w regułach, jakie tu panują, jest najmocniejszy, a satysfakcja z oglądania największa. „Eastern” wytrąca nas z wygodnych kolein myślowych, każąc się zastanowić czy aby wszystkie reguły, którym poddajemy się w naszym, realnym świecie, są do końca sensowne.
Dodatkowy bonus to wspaniały garnitur aktorski, z Marcinem Czarnikiem, Anną Kłos, Tomaszem Sobczakiem a zwłaszcza fascynującymi debiutantkami: charyzmatyczną Mają Pankiewicz i młodziutką Pauliną Krzyżańską. Te nazwiska trzeba zapamiętać!
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2019: Nagroda za odkrycie
aktorskie dla Mai Pankiewicz, nagroda za muzykę, Nagroda Dziennikarzy
Odkrycia Empiku 2020: nominacja w kategorii film

[Na zdjęciu uliczka na osiedlu domków jednorodzinnych znajdujących się po obu stronach kadru. Na pierwszym planie odwrócona plecami, długowłosa dziewczyna w żółtej bluzie, z karabinem na plecach na drugim planie mężczyzna jadący w jej stronę na hulajnodze.]


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

Kino w Teatrze Starym "Eastern"

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora