Marcin Masecki / Kuba Więcek / Jan Pieniążek "Zakazane Piosenki"

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł


Koncert będzie rejestrowany. 

Po entuzjastycznym przyjęciu koncertu "Zakazane piosenki" prezentowanym w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Śleboda/Danutka, wracamy do materiału przygotowanego specjalnie na obchody 105. urodzin Danuty Szaflarskiej.
Autorem jest Marcin Masecki, jeden z najbardziej wszechstronnych i niezwykłych twórców europejskiej sceny muzycznej. Zaprosił do współpracy Kubę Więcka, trzeciego najlepszego muzyka w kategorii saksofonu altowego. Towarzyszyć im będzie perkusista Jan Pieniążek – jeden z najciekawszych artystów młodszego pokolenia.

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i kuratoruje.  Pierwszą pasją Maseckiego jest jazz i muzyka improwizowana. Wśród wielu projektów na pierwszy plan wybija się Jazz Band Młynarski-Masecki, prowadzony wspólnie z Janem Młynarskim. 
Masecki występuje również w duecie z perkusistą Jerzym Rogiewiczem. Jako klasycznie wykształcony pianista Masecki regularnie podejmuje wątek europejskiej spuścizny muzycznej (Chopin - Nokturny, Beethoven - Ostatnie sonaty, Bach - Re:write). Masecki pisze także muzykę filmową i teatralną. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym w filmie Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego. Pisał również do seriali telewizyjnych m.in. Ślepnąc od Świateł i 1983

Kuba Więcek – urodzony w 1994 roku saksofonista i kompozytor. Według czytelników Jazz Forum w 2018 roku jest trzecim najlepszym muzykiem w kategorii saksofonu altowego. Do gościnnego udziału na swojej drugiej płycie zaprosił Marcina Maseckiego. Kształcił się w kopenhaskim Rhythmic Music Conservatorium. Sięga po elektronikę, muzykę klasyczną, folk, rock, hip-hop. W 2018 jego debiutancka płyta „Another Raindrop” przyniosła nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. W ten sposób Kuba Więcek stał się pierwszym od 28 lat i jednocześnie najmłodszym debiutantem w historii tej serii. Jako muzyk i kompozytor Kuba Więcek udziela się w wielu przedsięwzięciach. Koncertuje także jako solista z elektronicznym podkładem, a na swoim koncie ma solową płytę nagraną w studiu Seigena Ono. Płyta ta jest dostępna na audiofilskim rynku japońskim.

Jan Pieniążek - naukę gry na instrumentach perkusyjnych rozpoczął w wieku 7 lat. Od września 2017 kształci się pod kierunkiem dr. Wojciecha Herzyka (AM Katowice) oraz Michała Dziewińskiego (zestaw perkusyjny). Z sukcesem łączy grę „klasyczną” na instrumentach perkusyjnych z grą na zestawie perkusyjnym. Oprócz gry solowej bierze udział w projektach: zespół jazzowy, big-band oraz orkiestra symfoniczna. Dokształca i rozwija swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach u znanych profesorów z całego świata. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018 i 2019).

[Zdjęcie czarno-białe. Po lewej perkusista w ujęciu z profilu, po prawej pianista przed pianinem obwieszonym kartkami, z keyboardem ustawionym na pianinie. Na drugim planie po środku saksofonista. Tło ciemne.]

 

 

 

Marcin Masecki / Kuba Więcek / Jan Pieniążek "Zakazane Piosenki"

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski / Teatr Stary w Lublinie