Siesta w drodze YAMI

Bilety: VIP – 120zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 złMarcin Kydryński prezentuje:

YAMI - jeden z założycielskich siestowych artystów powraca do Polski z nowym albumem

Yami - śpiew, gitara basowa
Tiago Oliveira - gitara
Cláudio Oliveira - instrumenty klawiszowe
Vicky Marques - perkusja

As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie – Yami jest cały muzyką. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, największego z żyjących mistrzów Fado. Pamiętamy go z koncertów z Anną Marią Jopek w trasie „Sobremesa”, z nagrań z Sarą Tavares, z Ivanem Linsem. Dziś objeżdża świat dookoła każdego roku z boską Marizą. Urodził się w dniu, w którym Człowiek stanął na Księżycu i jest w tym coś z symbolu. Zdaje się nam czasem, że „spadł z Księżyca”, tak jest inny, niezwykły, nieprzystający do szorstkości współczesnego świata. Naprawdę nazywa się Fernando Correira, ale jego mama, która urodziła go późno, mówiła na niego Yami, co w Kimbundu znaczy „mój”, ale wypowiadane ze szczególną tkliwością, wytęsknieniem. 
Nowy album artysty, „Casa” – wspomnienie rodzinnego domu – jej jest dedykowany. Jest też pełnym miłości spojrzeniem na kraj, po długiej podróży, którą wraz z bratem przedsięwziął ostatnio wzdłuż i wszerz Angoli. To wielkie szczęście, że jeden z „założycielskich” siestowych artystów powraca na naszą scenę z kapitalną nową muzyką.
Marcin Kydryński

[Czarno-białe zdjęcie uśmiechniętego mężczyzny siedzącego na torach. Jedną nogę trzyma ugiętą na podłożu. Stopę drugiej nogi trzyma na ziemi unosząc kolano do góry. Rękami obejmuje kolano. W tle po lewej równinny krajobraz, po prawej pociąg.]

 

 

 

fot. materiały promocyjne

Siesta w drodze YAMI

  • fot. materiały promocyjne